Zamknij

eKologia: Nowa eko-pracownia w "Jedynce"

08:21, 17.11.2016 Aktualizacja: 11:28, 19.10.2025
1
Wczoraj dokonano uroczystego otwarcia Eko-pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Eko-pracownia powstała w ramach konkursu „ Nasza Eko- pracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

-

Z Funduszu otrzymaliśmy dotację w kwocie 25 315 zł. Pozostałe środki w kwocie 6150 zł pozyskaliśmy od Urzędu Miasta Kutna - mówi Grzegorz Gmerek.

W uroczystym otwarciu Eko- pracowni „ Ekologiczne pogotowie ratunkowe” przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wzięli udział Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutna, Zbigniew Wdowiak zastępca prezydenta, Bohdan Cezary Dierżek zastępca prezesa zarządu WFOŚ i GW w Łodzi, Paulina Zagórowska inspektor Biura Obsługi Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta, Patrycja Paluszkiewicz- Pietrzykowska p rzewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 1 oraz uczniowie.

Zgromadzonych gości powitał Jarosław Piotr Koszański i zaprosił na symboliczne otwarcie Eko- pracowni. Przecięcia wstęgi dokonali prezydenta Kutna, prezes WFOŚ i GW w Łodzi i przedstawiciel uczniów.

Dyrektor podziękował władzom miasta, opiekunom pracowni Marii Grzelak i Ilonie Starybrat oraz innym pracownikom szkoły zaangażowanym w realizację projektu. Uczniowie z klas VI E i VI F zaprezentowali wcześniej przygotowane przez siebie doświadczenia i łamigłówki. W Eko-pracowni przygotowano wystawę, na której wyeksponowano zakupione w ramach zadania pomoce dydaktyczne.

źródło: Ilona Starybrat, Maria Grzelak

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Marchacz IwoMarchacz Iwo

1 0

Pani ppp mina super

19:21, 17.11.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%