Wiadomości

Zamknij

Sonoco Poland z zezwoleniem na działalność w Kutnie

16:30, 09.07.2013
Wczoraj Sonoco Poland - Packaging Services Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W uroczystości w zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce Ludwika Grohmana w Łodzi wzięli m.in.: Cezary Grabarczyk – wicemarszałek Sejmu; Janusz Piechociński – wicepremier, minister gospodarki; Jolanta Chełmińska – wojewoda łódzki; Witold Stępień – marszałek woj. łódzkiego oraz parlamentarzyści z woj. łódzkiego oraz Zbigniew Burzyński - prezydent Kutna.

Łącznie, z rąk ministra Janusza Piechocińskiego zezwolenia odebrało 7 firm. Oprócz inwestycji firmy , która realizowana będzie w Kutnie, pozostałe zezwolenia trafiły do firm: LEK S.A. (Podstrefa Stryków), HTL-Strefa S.A. (Podstrefa Łęczyca), ASTI Sp. z o. o., (Podstrefa Przykona), Hutchinson Poland Sp. z o. o. (Podstrefa Łódź), Amber Energia Centrum Usług Sp. z o.o. (Podstrefa Łódź), Infosys BPO Poland (Podstrefa Łódź).

W związku realizacją nowej inwestycji w Kutnie (budową zakładu opakowań) Sonoco Poland - Packaging Services Sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie wydatków inwestycyjnych na poziomie min. 17,4 mln zł oraz stworzenie przynajmniej 25 nowych miejsc pracy (do 31 grudnia 2014 r.). Zezwolenie to, było 21 z kolei wydanym dla Podstrefy Kutno. Od początku istnienia kutnowskiej podstrefy (2001 r.) firmy w niej działające zainwestowały już ponad 1 mld zł, tworząc w tym czasie ponad 1200 nowych miejsc pracy. W całej dzielnicy przemysłowej Sklęczki zatrudnionych jest obecnie ok. 5,2 tys. osób.

źródło: UM Kutno

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

Adelstein EdgarAdelstein Edgar

2 0

a moze będzie tak jak z LAMPRE,bylo dużo drogich zegarkow,piekne otwarcie,miejsca pracy a tymczasem cicho i pusto.zaklad nawet nie ruszyl..

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prażeń RenataPrażeń Renata

1 0

Ludzie trzymajcie mnie! Kolejna fabryka widmo - AŻ 25 MIEJSC PRACY!!! Oddajcie nam naszą odlewnię Polfę, Miflex, fabrykę Kraj i inne. W d...ę sobie wsadźcie to udawanie, że Kutno ma perspektywy rozwoju dzięki z......nej podstrefie. Fabryka na fabryce, w każdej po parę osób albo zamknięta, a bezrobocie rośnie!

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Banaszkiewicz WładysBanaszkiewicz Władys

1 0

"... 1. Zwiększymy liczbę miejsc pracy pozyskując nowych inwestorów i wspierając kutnowskich przedsiębiorców..."
Czego można chcieć więcej?

00:00, 00.00.0000
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%