Zamknij
REKLAMA

Odmrażanie służby zdrowia w województwie łódzkim

08:44, 02.05.2021 | Oddział prasowy Biuro Wojewody
Skomentuj
REKLAMA

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie poprawia się, a liczba hospitalizacji systematycznie spada, dlatego wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, podjął decyzję o przywróceniu 500 łóżek do normalnego – niecovidowego funkcjonowania.

- W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM przy pl. Hallera w Łodzi, całkowicie zostają zdjęte łóżka covidowe. W zamian powstanie 25 miejsc rehabilitacyjnych dla pacjentów z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem – podkreślił na konferencji prasowej wojewoda łódzki.

- Ponad 60 proc. z odmrażanych łóżek stanowią niezwykle istotne obecnie łóżka internistyczne – zaznaczyła Monika Domarecka, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Aneta Zapart, zastępca dyrektora ds. medycznych ŁOW NFZ poinformowała, że od 4 maja odmrażane będą zabiegi planowe.

Wśród odmrażanych specjalizacji w szpitalach w województwie łódzkim znajdują się m. in. Interna, ortopedia, laryngologia, kardiologia, urologia i transplantologia nerek, ginekologia, nefrologia, czy chirurgia ogólna i naczyniowa.

 

(Oddział prasowy Biuro Wojewody)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

emerytemeryt

1 0

Kiedy rozpocznie działalność oddział internistyczny w szpitalu kutnowskim. Gdzie maja się leczyć chorzy z Kutna i powiatu kutnowskiego. Panie Starosto kto weźmie w obronę starych i schorowanych ludzi? 14:25, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

1 0

Jestem starszą osobą gdzie mam się leczyć w Kutnie. Kiedy zostanie odmrożona interna w szpitalu kutnowskim? 09:13, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%