Zamknij
REKLAMA

Aktualne wsparcie wojska w walce z pandemią

09:38, 23.04.2021 | Małgorzata Glińska Rzecznik prasowy 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
Skomentuj
REKLAMA

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku miesięcy koordynują działania w walce z pandemią od strony wsparcia przez wojsko. Działania przeciwkryzysowe na obszarze województwa łódzkiego wykonują wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych.

Wojskowi nieustannie wspierają służbę zdrowia i placówki medyczne, policjantów i wspólnie z nimi monitorują przestrzeganie kwarantanny, pobierają wymazy, transportują cysterny z tlenem medycznym, pomagają w opiece nad pensjonariuszami w domach pomocy społecznej, pracują w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Strzałkowie a także wydają żywność w punkcie PCK w Łodzi.

Od 19 kwietnia żołnierze rozpoczęli wsparcie administracyjne i logistyczne powszechnych punktów szczepień w województwie łódzkim w: Łodzi, Zgierzu, Radomsku, Opocznie, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie i Skierniewicach.

Każdego dnia w działania w walce z pandemią koronawirusa zaangażowanych jest do 250 terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych – 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa i 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

 

 

(Małgorzata Glińska Rzecznik prasowy 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JutnemoksJutnemoks

1 0

Jak taki żołnierz na co dzień robi coś innego? Gdzieś pracuje, a tym WOT-owcem jest tylko od czasu do czasu, to jak to jest. Za tą pracę przy pandemii trzeba mu zapłacić pełny żołd. Nie byłoby taniej za te pieniądze zatrudnić wszędzie tam gdzie oni pracują, zwykłych pracowników: mierzyli by temperatury, wozili tlen, itd.? Niech ktoś to policzy i powie społeczeństwu ile taki pandemiczny żołnierz kosztuje. 06:18, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%