Zamknij

Łódzkie wspiera rodziny i wyrównuje szanse

20:46, 22.04.2025 Aktualizacja: 09:24, 23.04.2025
Skomentuj

Jazda konna, warsztaty kulinarne i teatralne, festyny rodzinne, wyjazdy integracyjne oraz wsparcie psychologiczne. Rodziny z województwa łódzkiego – niezależnie od problemów czy dochodów – będą mogły wspólnie spędzać czas, rozwijać się i bawić. Zadbał o to Samorząd Województwa Łódzkiego.

Zarząd Województwa Łódzkiego wybrał w konkursie 8 organizacji, które otrzymają niemal 240 tys. zł na wyrównanie szans i pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Stowarzyszenie Rehabilitacyjno - Edukacyjne "Karinio" z Łowicza zorganizuje zajęcia na koniach. Projekt skierowany jest do 32 dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz dorosłych z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z województwa łódzkiego niezależnie od miejsca zamieszkania. Zaplanowano cykl 448 godzin indywidualnych zajęć sportowo - rekreacyjnych na koniach. Każdy uczestnik skorzysta z 14 zajęć. Poza tym zorganizowany zostanie Dzień Sportu z grami, zabawami i ogniskiem.

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego z Łodzi przeprowadzi poradnictwo psychospołeczne i rodzinne dla członków rodzin z naszego regionu, którzy są zagrożeni wykluczeniem społecznym, zwłaszcza z powodu życiowej bezradności, ograniczeń z powodu stanu zdrowia, trudności bytowych i problemów rodzinnych. W planie jest 236 godzin dyżurów specjalistycznego poradnictwa, w tym m.in. 156 godzin dla 60 mieszkańców regionu z dotacji Województwa Łódzkiego.

Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z Tomaszowa Mazowieckiego przeprowadzi projekt „Żyj zdrowo i wesoło 2025” dla stu osób. W programie przewidziane są m.in. wyjścia do kina, warsztaty kulinarne i teatralne dla rodzin. Przygotowanych zostanie 100 paczek żywnościowych. Można też będzie zgłosić się na indywidulane konsultacje psychologiczne, fizykoterapeutyczne i prawnicze.

Stowarzyszenie Przyjaciół "Mam Sąsiada" z Piotrkowa Trybunalskiego przygotowało projekt „CDN czyli Czas Dla Nas - Rodzina w formie”. Zorganizowany zostanie m.in. integracyjny festyn rodzinny z grami, zabawami, warsztatami oraz innymi atrakcjami. Wszystko to pomoże wzmocnić więzi rodzinne. Zrealizowanych zostanie też 5 warsztatów, które poprawią komunikację wewnętrzną w rodzinach i pomogą w budowaniu zdrowych relacji. Nagrana zostanie także tematyczna audycja radiowa: „Organizowanie rodzinnego czasu – jak zaplanować dzień, który zbliży nas do siebie?”

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka przeprowadzi dla Hufca Doliny Pilicy Związku Harcerstwa Polskiego w Spale projekt „Na dobrym szlaku 2025”. W ramach zadania zrealizowane zostaną m.in. warsztaty i indywidualne konsultacje.

Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaplanowało „Rodzinne SOS - kompleksowe poradnictwo dla rodzin”. To 88 godzin wsparcia specjalistycznego i 28 dyżurów otwartych dla 35 mieszkańców województwa łódzkiego.

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" przeprowadzi m.in. warsztaty międzypokoleniowe wzmacniające rodzinę. W planach jest też piknik i wyjazd integracyjny. Projekt „Równe Szanse 2025” skierowany jest do 170 mieszkańców województwa łódzkiego - to rodziny i osobyw trudnej sytuacji życiowej.Fundacja "Obudzić Zmysły" z Poddębic zorganizuje projekt „Rodzinna Przystań - warsztatowa grupa wsparcia i poradnictwo specjalistyczne dla rodziców/opiekunów osób z niepełnosprawnością”. Przeprowadzony zostanie 30 godzinny cykl warsztatów dla grupy 10 rodziców lub opiekunów osób z niepełnosprawnością.

Konkurs przeprowadziło Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wszystkie projekty powinny zostać zrealizowane do końca tego roku. Przed nami miesiące pełne warsztatów, spotkań i przedsięwzięć, które pomogą w wyrównaniu szans rodzinom w trudnej sytuacji życiowej.

 

(Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Kancelaria Marszałka Wydział Prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%