Wsłuchując się w najczęstsze głosy mieszkańców Kutna i okolic, uważam że tym najważniejszym dla nich punktem jest tzw. emerytura stażowa. Przejście na emeryturę stażową byłoby możliwe po 38 latach pracy dla kobiet i 43 latach pracy dla mężczyzn. Każda osoba będzie miała wolność wyboru, czy chce skorzystać z emerytury stażowej, czy poczekać na osiągnięcie wieku emerytalnego lub pracować dalej. Dajemy wybór, ludzie tego oczekują.
W perspektywie długoterminowej ważne dla POLSKI są zakupy uzbrojenia z uwzględnieniem offsetu technologii do polskiej gospodarki i nauki. Sam jestem członkiem 13-osobowej komisji offsetowej przy MON opiniującej zakupy dla potrzeb Wojska Polskiego i wiem jak jest to ważne. Natomiast bezpieczeństwo państwa to nie tylko wojsko, to szereg decyzji, reform i zmian. Państwo gotowe do wojny, to państwo którego nikt nie waży się zaatakować, w myśl rzymskiej paremii „si vis pacem, para bellum” (chcesz pokoju, szykuj się do wojny). My chcemy pokoju, bo pokój jest wartością nadrzędną. Wystarczy utrzymywać dotychczasowe nakłady w wysokości 4% PKB na obronność, by zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Wówczas za niedługi czas będziemy dysponować najpotężniejszą i najnowocześniejszą armią lądową pośród europejskich członków NATO. Z perspektywy budżetu nie będą to dostrzegalne zmiany, natomiast nominalnie będą to większe nakłady.
Nie podlega wątpliwości, że suwerenem w Polsce jest naród, więc najlepszą z możliwości jest demokratyczne prawo każdego z nas, czyli aby suweren zabrał głos i zadecydował.
Referendum i wybory to są święta demokracji. W programie PiS znajduje się zapis mówiący o stworzeniu „dnia referendalnego”. Termin wyznaczenia referendum przypadać będzie nie wcześniej niż przed upływem 24 miesięcy od dnia wyboru organu jednostki samorządu terytorialnego i nie później niż po upływie 30 miesięcy od dnia wyboru tego organu.
Działania i decyzje wiceministra edukacji i nauki obejmują cały kraj, co dla posła Tomasza Rzymkowskiego jest najważniejsze dla małej ojczyzny, z której się wywodzi?
Chciałbym, korzystając z zaufania mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, móc dalej wspierać rozwój naszego miasta i regionu. W tej kadencji udało się uczynić wiele dużych i małych rzeczy. Dumny jestem, że stworzyłem Delegaturę Kuratorium Oświaty w Kutnie, a tym samym podniosłem prestiż naszego miasta. Zabiegam o środki finansowe dla samorządów, są tego efekty w postaci licznych inwestycji realizowanych lub zakończonych, miasta i gminy powiatu kutnowskiego dostają dzięki moim staraniom rekordowo wysokie środki wsparcia na inwestycje lokalne. W ostatniej 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych popłynie do samorządów ponad 102 mln zł, a za te pieniądze powstaną drogi, infrastruktura szkolna, termomodernizacja szpitala czy wyczekiwany od dawna WORD w Kutnie.
Wspieram wszystkie inicjatywy, które rozwijają nasz region i Kutno, bo chcę by młodzi, tak jak ja, wiązali swoją przyszłość z naszą małą kutnowską ojczyzną. Pomagam, jeśli tylko mogę, każdemu, nie mam uprzedzeń i brzydzę się politykierstwem. Droga, park, szkoła czy boisko nie ma poglądów politycznych, służy wszystkim. Jestem zawsze otwarty i gotowy pomóc Włodarzom Miast i Gmin, tak też było w tej kadencji. Pomagam zdobywać środki dla OSP, wozy strażackie, czy też wspieram inicjatywy oświatowe i kulturalne.
Problemy definiuje i rozwiązuje samorząd, ja kilka takich wyzwań widzę i z chęcią pomogę. Są to: wiadukt nad linią kolejową E20 otwierający Kutno od wschodu, zagospodarowanie dzielnicy Azory, zacieśnienie współpracy między szkolnictwem zawodowym a kutnowskim biznesem czy też pozyskanie inwestorów, którzy stawiają na badania i rozwój nowych technologii.
Gospodarzem działań jest samorząd, ja mogę tylko pomóc w realizacji wyzwań służących rozwojowi regionu i jego mieszkańcom.