wet18:56, 20.09.2023
Ta pani poseł Matysik wzbudza bardzo mieszane uczucia u mnie. Od śmiechu po żenadę. Jest osobą , jak sądzę wykształconą i otwartą na wiedzę. Staram się oglądać wszystkie dostępne telewizji łącznie z internetowymi w ramach wolnego czasu. Ostatnio w TVP była pani poseł jednym z gości . Jak dobrze pamiętam Kaletą. Rozmowa dotyczy między innymi nielegalnych emigrantów. Pomijam już, ( moje subiektywne zdanie i wiedzę ) ,że całkowicie myli się co do definicji , kto jest uchodźcą , emigrantem czy nielegalnym emigrantem. Definicji prawa międzynarodowego. Pomijając wiele wątków przejdę do meritum . Pani poseł w jednej ze swoich wypowiedzi podczas programu powiedział ,że w Kutnie nie problemów z emigrantami. Z bezpieczeństwem jak rozumiem w mieście. W takim razie ja żyje w innym mieście. Od wielu swoich znajomych a także sąsiadów słucham różnych opowieści , które świadczą o rosnących zagrożeniach . Szczególnie jednej grupie narodowościowej. Nadużywanie alkoholu w miejscach publicznych. Brawurowa ,żeby nie pisać , wariacka jazda samochodami po ulicach miasta. A także wiele innych zachowań kryminalnych. Parę tygodni temu sam byłem świadkiem pościgu Policji za jednym z takich samochodów. Te sytuacje wzbudzają wiele irytacji nie tylko u mnie. A pani poseł sprawia wrażenie po swojej wypowiedzi telewizyjnej ,że jest odklejona od realiów codziennych życia swoich współmieszkańców. Odpowiednio to podsumował pan Kaleta.
tyle w temacie19:20, 20.09.2023
Co pani jeszcze wymyśli? Jak sprawa wykluczenia podpaskowego?Sprawa śmieci przywożonych z Niemiec? Ostatnio tak pani nadawała w TVP nie dając nikomu dojść do głosu tak,że mieliśmy zapluty ekran . Może trochę kultury i dać dojść do głosu innym zaproszonym. Jeżeli pani uważa ,że zna się na wszystkim to znaczy ,że nie zna się na niczym.
...09:49, 21.09.2023
Sprawa śmieci - jak najbardziej. Posłanka Paulina Matysiak wielokrotnie składała interpelacje w sprawie składowisk odpadów niebezpiecznych, m.in. w Łaniętach i w Kutnie przy ul. Majdany.
tak tylko pytam19:37, 20.09.2023
A zdjęcie ze chrztu i Pierwszej Komunii jest?
some120:24, 20.09.2023
"Ze chrztu" nie ma.
...09:46, 21.09.2023
Sam decydowałeś o swoim chrzcie? Jeśli tak, to gratuluję dojrzałości w wieku niemowlęcym.
xc21:31, 20.09.2023
niech powalczy z fundacjami przez ktore przechodzi spora czesc pieniedzy publicznych!!!
XXX04:41, 21.09.2023
Quo vadis? ( to tytuł powieści H. Sienkiewicza i filmu na podstawie tego dzieła o prześladowaniu chrześcijan) a jednocześnie pytanie do pani, panów: Dokąd idziesz?, i chciało by się dopowiedzieć... i gdzie dojdziesz?? Nie mam na myśli Sejmu, pozycji partyjnej, zasobności portfela. A życie upływa szybko... i co potem. Nicość? Potrzebna głęboka refleksja. Tylko czy was interesują takie wypowiedzi?
Te działania mają poważniejsze cele, a mianowicie powolne spychanie na margines wiary, ograniczanie przestrzeni dla katolików. A temat zarobków księży-katechetów i katechetów oraz frekwencja na lekcjach religii to aktualny punkt zaczepienia.
brak słów09:43, 21.09.2023
Współcześni polscy katolicy ze środowisk skrajnie prawicowych (nie piszę o zwykłych katolikach) sami się prześladują (patrz: redaktor naczelny portaliku Najwyższy Czas i jego zakładki w przeglądarce, które niechcący udostępnił publiczności), a potem jęczą, jak bardzo są prześladowani.
Nie głosuję na Lewic09:17, 21.09.2023
Ostatnio ciekawie Lewicę podsumował prof. Matczak. Zauważył że Lewica w miejsce religii wprowadza ideologię która używa podobnych narzędzi jakich niegdyś używała religia z inkwizycją włącznie. Niby walczy o świeckie państwo (przyznam że to nie rozumiem bo o ile wiem Polska do dnia dzisiejszego nie jest państwem kościelnym No chyba że Lewica zmieniła konstytucję) ale tu chodzi o coś zupełnie innego a mianowicie o rugowanie religii kościoła itd w ogóle z życia społecznego, przestrzeni publicznej itd. Dlaczego? Ano dlatego że kościół głosi wartości będące w ostrej kontrze do do lewicowej ideologii ergo jest wrogiem lewicy w jej mniemaniu. Matczak mówiąc o inkwizycyjnych metodach działania Lewicy ma na myśli piętnowanie i zwalczanie idei niezgodnych z ideologią lewicową. Innymi słowy w myśl wypaczonego przez lewicę pojmowanie tolerancji każdy może myśleć i robić i mówić co chce dopóki nie popełnia „myślozbodni” tj nie krytukuje lewicowego sposobu życia, lewicowych idei, poglądów itd. Jesteś ok dopóki się z nami zgadzasz a w innym wypadku jesteś wrogiem. Będąc ateistą, agnostykiem, innowiercą itd trzeba być także ciężkim idiotą żeby nie rozumieć że cywilizacja w której żyjemy wyrosła min z chrześcijaństwa i wartości które ono głosi. Trzeba być ciężkim dzbanem żeby nie rozumieć jaką rolę kościół odegrał w historii Polski, jak ważna jest religia i jej symbolika w życiu wieku Polaków którzy przecież są wynikami których lewica stara się do siebie przekonać. Trzeba być wyjątkowym cynikiem żeby udawać że nie wie się czym jest obraza uczuć religijnych kiedy atakuje się czy profanuje symbole które dla wielu Polaków są bardzo ważne bo reprezentują wartości stanowiące często o istocie ich życia. Dobrze że jeszcze lewica nie pali nieprawomyślnych książek choć historia JK Rowling pokazuje że do tego niewiele brakuje.
doormat09:38, 21.09.2023
Czy wartości chrześcijańskie to te, o których rapuje syn prof. Matczaka?
wat13:39, 21.09.2023
Szkoła nie jest miejscem dla religii, nie dlatego, że to religia, tylko dlatego, że nie jest nauką.
Patriota19:04, 22.09.2023
Gratuluję tow. Walczakowi awansu na liście następczyni PZPR - 4 lata temu miał 12 miejsce, teraz jest 11. W takim tempie jedynkę dostanie jak będzie po 70-tce!
Idź na całość20:51, 22.09.2023
Świeckiego państwa i po 200 tysięcy zł. premii na głowę dla aktywu co rok
2 3
A u mnie, wręcz przeciwnie, posłanka Paulina Matysiak wzbudza ciepłe uczucia. Pamiętam ją jeszcze z Urzędu Miasta i była bardzo fajną osobą.