Zamknij

Ciemny pokój – jak dobrać idealne rośliny do wnętrza?

13:47, 13.05.2022 . Aktualizacja: 12:25, 15.05.2022
Skomentuj

Kwiaty i rośliny doniczkowe są nie tylko wspaniałą dekoracją wnętrz. Istnieje także wiele innych korzyści, dla których warto je hodować w swoim zaciszu. Rośliny w najbliższym otoczeniu pozytywnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne oraz dobre samopoczucie.

Mają pożyteczny wpływ na nastrój, sprawiają, że lepiej radzimy sobie w sytuacjach stresowych i zdecydowanie mniej się denerwujemy. Dodatkowo kwiaty i rośliny zielone podnoszą wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których się znajdują – wywierając pozytywny wpływ na kondycję naszej skóry i układu oddechowego. Odgrywają również istotną rolę w procesach fotosyntezy – pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, a także dobrze wpływają na koncentrację oraz pamięć. 

Kwiatowa aranżacja ciemnego pokoju – czy jest możliwa?

Marzysz o kwiatowej aranżacji ciemnego pokoju, ale boisz się, że rośliny nie będą miały tam odpowiednich warunków? Wychodzimy naprzeciw Twoim pytaniom i wszelkim obawom. Istnieje mnóstwo gatunków roślin i kwiatów doniczkowych, które nie potrzebują wiele światła, by doskonale radzić sobie w częściowo, a nawet całkowicie zaciemnionych pomieszczeniach. Na naszej stronie internetowej https://www.ogarnijogrod.pl/rosliny-cieniolubne-uprawiane-w-doniczkach/ znajdziesz kilka ciekawych propozycji roślin doniczkowych – ciemnolubnych, które idealnie dostosują się do ciemnego wnętrza – tworząc w nim wyjątkowy i oryginalny klimat.

Ciemnolubne rośliny doniczkowe – idealne do ciemnego pokoju

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum) – należy do roślin zielonych, niewymagających i łatwych w uprawie. Z racji tego, że skrzydłokwiat uwielbia wilgoć, trzeba go podlewać 2-3 razy w tygodniu i pamiętać o regularnym zraszaniu. Nie lubi miejsc w bezpośrednim słońcu, dlatego świetnie poradzi sobie w ciemnym pokoju, gdzie temperatura powinna utrzymywać się w granicach 16-22 stopni Celsjusza. Skrzydłokwiat należy do roślin oczyszczających powietrze z toksyn, a przy odpowiedniej pielęgnacji jego piękne białe kwiaty potrafią zdobić roślinę nawet cały rok. Powinniśmy przesadzać go w okresie od marca do maja każdego roku. 

Wężownica gwinejska (Sansevieria trifasciata) lub wężownica walcowata (Sansevieria cylindrica) – pochodzą z rodziny sukulentów, są stosunkowo łatwe w uprawie. Wężownice uwielbiają pełne słońce i miejsca dobrze nasłonecznione, ale doskonale poradzą sobie także w zaciemnionym pokoju. Wymagają umiarkowanego podlewania – raz na dwa tygodnie, a ich minimalna temperatura wynosi 13 stopni Celsjusza. Rośną stosunkowo wolno. 

Zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) – to żelazna roślina, niewymagająca i łatwa w uprawie. Posiadająca wyjątkową zdolność radzenia sobie w niekorzystnych warunkach oraz wysoką odporność na szkodniki, brak wody oraz nasłonecznienia. Jego optymalna temperatura wynosi 20-30 stopni Celsjusza. 

Bluszcz pospolity (Hedera helix) – jest kolejną propozycją niewymagającej i łatwej w uprawie rośliny. Zalicza się do grupy roślin cieniolubnych, dlatego świetnie ozdobi wnętrze ciemnego pokoju. W przypadku bluszczu pospolitego istotną rolę odgrywa podlewanie. Należy pamiętać, że te rośliny są w tej kwestii wyjątkowo wymagające. Podłoże bluszczu powinno być stale wilgotne.

Zielony pokój to nie tylko jasne pomieszczenia. Mnóstwo kwiatów i roślin doniczkowych świetnie poradzi sobie we wnętrzu z minimalnym dostępem światła – pięknie go ozdabiając, a przy tym niosąc wiele korzyści dla naszego zdrowia. Powyżej zamieściliśmy jedynie kilka propozycji zielonych roślin, które fenomenalnie ożywią ciemne wnętrze Twojego pokoju.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%