Zamknij

Jak urządzić salon?

15:27, 19.01.2022 | .
Skomentuj

Salon to serce domu. Tutaj odpoczywasz, spotykasz się z rodziną i przyjaciółmi, oglądasz telewizję. Dlatego ważne jest, aby prezentował się pięknie! Jeśli jednak masz wrażenie, że Twój salon wygląda nudno i wymaga odświeżenia, koniecznie zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci w jego aranżacji.

Aranżacja salonu w niebanalnym stylu

Aranżując salon, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wyposażenie – meble czy dekoracje, ale przede wszystkim samą przestrzeń, która powinna stanowić punkt wyjścia. Jeżeli dysponujemy małą powierzchnią, zdecydujmy się na minimalizm przy doborze mebli i dekoracji. Salon jest wizytówką naszego domu, dlatego powinien być zaaranżowany, zarówno w sposób wygodny, jak i funkcjonalny.

Trzy cenne wskazówki

- Ułóż meble w taki sposób, aby wygodnie było w z nich korzystać i żeby zapewnić wystarczającą ilość miejsca do chodzenia. Telewizor nie powinien znajdować się przed sofą lub krzesłami, ale powinien być usytuowany w taki sposób, aby można było oglądać go zarówno z sofy, jak i fotelu czy krzeseł. Należy starannie dobierać meble i dodatki i kupować te, które są trwałe i zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Możemy kupić np. skórzaną kanapę – meble ze skóry mogą przetrwać dziesięciolecia, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane.

- Oświetlenie jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o nastroju i atmosferze pomieszczenia. Pomaga również stworzyć atmosferę idealną do różnych czynności. Istnieje wiele różnych rodzajów opraw oświetleniowych, które można wykorzystać do oświetlenia salonu. Możesz wybierać spośród żyrandoli, lamp sufitowych, lamp podłogowych lub kinkietów ściennych. Wiele osób woli jednak mieć oświetlenie wpuszczane, które można zamontować na suficie i które ma łatwy proces instalacji.

- Dekoracje są świetnym sposobem, aby wyrazić styl i osobowość wnętrza. Za pomocą dosłownie kilku dekoracji, możesz ożywić i nadać charakter wnętrzu – wszystko zależy od Twoich upodobań. Możesz postawić na plakaty ścienne, fototapety bądź obrazy do salonu. Niektóre z nich, jak np. fototapety mogą stworzyć efekt iluzji i głębi, tym samym przyczyniając się do optymalnego powiększenia salonu.

Pamiętaj, warto postawić na jakość, a nie ilość. Duża liczba dekoracji nie sprawi, że Twój salon zyska na atrakcyjności. Dlatego dokładnie i z wyczuciem stylu zaplanuj i dopracuj nawet najmniejszy szczegół!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%