Zamknij

Co robi konsultant IT z software house? Jak pomaga przy aplikacji mobilnej?

16:56, 17.01.2022 | .
Skomentuj

Chcesz rozpocząć w swojej firmie poważny projekt. Planujesz współpracę z software house, który stworzy dla Ciebie dedykowane oprogramowanie. Może mieć ono formę aplikacji webowej lub mobilnej. Te rozwiązania są najchętniej wykorzystywane, ponieważ można z nich korzystać na urządzeniach, które każdy nosi przy sobie.

Czy warto w tej sytuacji skorzystać z konsultacji IT? Może lepiej powierzyć projekt własnemu informatykowi? Ta druga opcja zawsze jest drogą donikąd. Aplikacja firmowa nie jest prostym projektem. Wymaga zaangażowania zespołu składającego się z UX i UI designerów, testerów i programistów. Konsultant IT jest łącznikiem między zespołem a Twoją firmą. Nie jest to zresztą jedyne zadanie, jakie na siebie bierze.

Audyt oprogramowania, które wykorzystujesz.

Na którymś etapie rozwoju swojej firmy zauważasz, że dotychczasowe rozwiązania technologiczne przestają Ci wystarczać. Korzystanie z nich jest zbyt czasochłonne. Opcje zawarte w aplikacjach – niewystarczające lub rozrzucone po zbyt wielu programach. Konsultant IT może przeprowadzić audyt i wskazać idealną solucję. Weźmie przy tym pod uwagę tempo rozwoju Twojej firmy i cele, jakie pragniesz zrealizować w najbliższych latach.

Zebranie Twoich założeń i przekazanie ich software house.

Gdy decydujesz się na kontakt z software house, możesz obawiać się tylko jednego. Twoja firma ma konkretną specjalizację. Specjaliści od programowania inną. Jakim cudem przełożyć język biznesowy na techniczny? Konsultant IT to ekspert z pogranicza tych dziedzin. Świetnie rozumie marketingowe wyzwania współczesnych przedsiębiorców.

Jednocześnie potrafi dogadać się bez problemu z zespołem, który będzie projektować Twoją aplikację. To daje Ci gwarancję, że nie wydasz pieniędzy na próżno.

Wycena aplikacji mobilnej i dobór technologii.

Wszystkie języki oprogramowania mają swoje wady i zalety. Konsultant IT wskaże Ci te języki, które pasują do Twojego projektu. Bez trudności pokaże Ci również, co zyskasz na każdej opcji. Określi też wraz z Tobą zakres projektu. Dodatkowo sporządzi jasną wycenę i przewidywany termin wdrożenia programu. W ten sposób każdą decyzję będziesz podejmować świadomie i nie obciążysz nadmiernie budżetu.

Doradztwo w sprawach sprzętowych i wdrożenie projektu.

Tutaj praca konsultanta może pójść w dwóch kierunkach. Z jednej strony wskaże on, czy firmowy sprzęt będzie wystarczający dla planowanych zmian. W razie potrzeby sporządzi pożądaną specyfikację urządzeń. Konsultacje będą również kluczowe na etapie wdrożenia projektu. Konsulting może obejmować szkolenia pracowników. Wszystko po to, by Twoja firma mogła skorzystać z pełnego potencjału oprogramowania. I zrealizowała cel, dla którego zdecydowała się na taką inwestycję.

Jak widzisz, konsultant IT dba o Twą aplikację na każdym etapie. To on sprawia, że wykorzystasz dostępne możliwości w 100% i przejdziesz cały proces bez zbędnego stresu. Potrzebujesz konsultacji IT? Zapraszamy na Applover. Z naszym software house zrealizujesz nawet bardzo wymagający projekt.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%