Zamknij

Praca: Opiekunka osoby starszej

19:01, 04.01.2022 | .
Skomentuj

Wiele mówi się o tym, że zawody przyszłości to te związane z nowymi technologiami, sztuczną inteligencją, programowaniem czy informatyką. Jest to prawda, bowiem świat w 21 wieku będzie rozwijał się coraz szybciej w oparciu o nowe technologie. Jednak, z drugiej strony, następuje coraz szybsze starzenie się społeczeństw świata zachodniego, co pociąga za sobą wiele zmian społecznych. Jedna z tych zmian dotyczy właśnie rynku pracy, gdzie pojawia się coraz więcej ofert pracy dla opiekunek osób starszych.

Opiekunka do osoby starszej to zawód, który już teraz jest szczególnie poszukiwany na przykład w Japonii, Włoszech, czy Niemczech. To bezpośredni efekt tego, że w wyżej wymienionych społeczeństwach jest coraz więcej osób w wieku przekraczającym 80 lat, które w wyniku chorób wieku starczego wymagają coraz więcej uwagi i opieki osób trzecich. Jeśli takiej opieki nie jest w stanie zapewnić rodzina, to w tym miejscu musi pojawić się opiekunka osoby starszej, która dzień i noc będzie czuwała nad dobrostanem seniora. Z czym się wiąże praca opiekuna do osoby starszej? Ile można zarobić i jakie są wymogi podjęcia pracy w tym zawodzie?

Opiekunka osoby starszej zatrudniona za pośrednictwem agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka, może liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości około 1700 euro netto na miesiąc. Oprócz tego opiekunka osoby starszej może liczyć także na darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie na szteli. Obie te rzeczy zapewniane są przez rodzinę seniora. Oprócz tego Veritas Opieka oferuje swoim opiekunkom do osoby starszej darmowy transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Ponadto każda opiekunka seniora może skorzystać z całodobowej infolinii, gdzie konsultanci pomogą rozwiązać jej wszelakiego rodzaju problemy, w tym językowe. Jeśli chodzi o wymogi do podjęcia pracy opiekunki osoby starszej, to konieczna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%