Zamknij
REKLAMA

Jak ciekawie spędzić urlop?

20:17, 23.09.2021 | (.)
Skomentuj

Nieraz podczas urlopu stawiamy na rozwiązania, które doskonale znamy. W ten sposób wiemy, że się nie zawiedziemy, ale jednocześnie odcinamy sobie drogę do poznawania zupełnie nowych miejsc, ludzi, doznań. Czy to aby na pewno jest tego warte? Naszym zdaniem czasem trzeba zaryzykować! I wcale nie mowa o wyjazdach na drugi koniec świata. Jak to często mawiają, cudze chwalicie, a swego nie znacie. Dlatego też warto swój urlop spędzić w pięknych miejscowościach w Polsce, które zapierają dech w piersiach i pozwalają na nowe, niesamowite wspomnienia. Należy do nich przede wszystkim Beskid Sądecki, który jest jednocześnie miejscem, w którym spędzimy szalone chwile, ale też odpoczniemy od dnia codziennego. Sprawdź, co warto wiedzieć i gdzie się zatrzymać, będąc w Beskidzie Sądeckim.

Co warto wiedzieć o Beskidzie Sądeckim?

Zacznijmy od początku, a zatem od tego, w którym miejscu na mapie powinniśmy szukać Beskidu Sądeckiego. Leży tuż obok rzeki Dunajec - wystarczy przesunąć palec kawałek dalej, w okolice Kamienicy i Przełęczy Tylickiej. Krajobraz zaskoczy i zachwyci nas widokiem potoków i rzek, których tutaj absolutnie nie będzie brakowało. Jak to jednak w górach bywa, warto zobaczyć co nieco z lotu ptaka! Mowa oczywiście o wzniesieniach obecnych na tych terenach - otóż przede wszystkim koniecznym punktem do odwiedzenia pozostaje Radziejowa, która ma wysokość 1262 m nad poziomem morza. Beskidy są najmłodszym pasmem górskim w Polsce, a co za tym idzie, pogoda tutaj bywa dość kapryśna i zmienna. Warto jednak mieć świadomość tego, że to właśnie tutaj śnieg będzie utrzymywał się bardzo długo, dlatego z pewnością warto odwiedzić Beskid Sądecki w okolicach ferii zimowych lub świąt Bożonarodzeniowych, by przeżyć najpiękniejsze zimowe chwile, w przemiłej atmosferze, którą oferuje pensjonat https://www.pensjonatklimek.pl/.

Przysmaki łemkowskie - czego warto próbować?

Beskid Sądecki, choć słynie przede wszystkim z pięknych widoków zapierających dech w piersiach, dodatkowo jest miejscem, w którym możemy spróbować przysmaków kuchni łemkowskiej. Jedną z restauracji, które oferują najpyszniejsze dania z tego zakresu, jest Strakija, z której ofertą można zapoznać się na firmowej stronie https://strakija.pl/.

Kuchnia łemkowska to oryginalne podejście do pożywienia. Łemkowie bowiem swój codzienny rytuał rozpoczynali od obiadu, którego można się było spodziewać już o godzinie szóstej rano. Wówczas podawano kapuśniak lub mączną zupę, którym zawsze musiał towarzyszyć chleb. Kuchnia łemkowska może zaskoczyć nas swoją prostotą - posiłkami takimi jak placki jęczmienne czy owsiane, kasza z owocami czy wiele innych, o których można poczytać na prowadzonym przez właścicieli restauracji blogu https://strakija.pl/blog. Nieraz podróżujący, którzy poznali te przysmaki, decydują się na wprowadzenie ich do swojego stałego menu! To bowiem świetna opcja na zaskoczenie znajomych podczas imprez oryginalnymi potrawami, które zapadają w pamięć.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%