Zamknij
REKLAMA

3 rzeczy, które warto wiedzieć o rynku pożyczek pozabankowych

15:04, 24.09.2021 | materiały partnera

Jeżeli planujesz zaciągnąć pożyczkę, której udziela podmiot pozabankowy, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji poznać kilka najważniejszych aspektów na ich temat. Dzięki temu dokonasz wyboru o zaciągnięciu pożyczki w bardziej świadomy sposób, a cały proces będzie bezpieczny.

Pożyczasz pieniądze od podmiotów prywatnych

Pierwszą kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jest samo sedno związane z pożyczkami pozabankowymi. Jak sama nazwa wskazuje, są to produkty pozabankowe, tzn. udzielane są przez prywatne podmioty. Dlatego tak ważne jest przede wszystkim wcześniejsze sprawdzenie wiarygodności pożyczkodawcy, np. w KRS czy w CEIDG. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z pożyczki pozabankowej, to koniecznie wybieraj sprawdzone firmy, takie jak np. Bocian Pożyczki. Sprawdź, więcej szczegółów, jak wygląda bezpieczna oferta pożyczkowa.

Pamiętaj, że zawsze kluczowe jest to, aby czytać umowę przed jej podpisaniem. Nawet jeśli bierzesz pożyczkę przez Internet. Wtedy na pewno dokonasz najlepszego wyboru. Jeśli nie rozumiesz jakichś punktów, to skonsultuj się z kimś, kto ma większe doświadczenie w tej kwestii.

Pieniądze otrzymujesz błyskawicznie

Główną cechą pożyczek pozabankowych jest obecnie to, że można je uzyskać właściwie bez wychodzenia z domu. Udzielenie takiej pożyczki wiąże się z minimalną liczbą formalności, więc nic dziwnego, że cały proces można przejść, siedząc na kanapie w domu. Pozabankowe instytucje kuszą możliwością uzyskania pieniędzy już w ciągu kilku minut od przyznania pożyczki. I tak też jest, jeśli wcześniej odpowiednio się przygotujesz – przygotujesz dowód osobisty, potwierdzenie miejsca zamieszkania czy czasem też zaświadczenie o zarobkach.

Mniej restrykcyjne zasady przyznawania pożyczek

Każda firma wskazuje własne zasady udzielania pożyczek. Dlatego może się okazać, że podczas udzielania pożyczki nie będziesz potrzebować zaświadczenia o dochodach. To z kolei sprawia, że właściwie każdy może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Często jednak tworzone są limity, np. do 4000 zł bez zaświadczeń. Z takiej opcji korzystają często osoby w awaryjnych sytuacjach, kiedy nagle straciły pracę i potrzebują szybkiego przypływu pieniędzy. Co ciekawe w porównaniu do pożyczek bankowych, instytucje pozabankowe znacznie częściej respektują dochody uzyskane z umów cywilnoprawnych, które nadal są bardzo popularne w Polsce.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%