Zamknij
REKLAMA

Najczęściej kupowane telefony w 2020 roku

15:11, 04.06.2021 | (.)
Skomentuj

2020 rok był przełomowy pod względem ilości telefonów, jakie pojawiły się w sprzedaży. Firma Canalys zebrała dane dotyczące dostaw telefonów, jakie miały miejsce na świecie. Okazuje się, że znacznie wyróżniało się 10 modeli telefonów komórkowych. Okazuje się również, że jedna z firm, która wypuszcza między innymi telefony, okazała się bezkonkurencyjna w stosunku do innych. Jakie firmy i modele użytkownicy telefonów komórkowych wybierali najczęściej? Które z nich okazały się najciekawsze dla potencjalnych użytkowników?

iPhone 11 

Niezależnie od koloru i wariantu pamięci - sprzedawały się tak samo dobrze. Ostatecznie iPhone 11 to najchętniej kupowany i najlepszy telefon w 2020 roku. Oczywiście to nieco bardziej podrasowany iPhone X. Co się zmieniło? Przede wszystkim design i aparaty. Teraz daje to znacznie więcej możliwości. 

iPhone SE

Telefon, który nazywany jest często "bieda iPhonem". Dlaczego? Ponieważ ma wszystko to, co inne telefony minus kilka funkcji. Jest nieco słabszy niż obecnie flagowy produkt Apple, a jednocześnie dużo tańszy. To sprawia, że więcej osób może sobie na niego pozwolić. Jest różnica pomiędzy 5 tysiącami złotych, a 2 tysiącami złotych. 

Galaxy A21s

Telefon w kilku wariantach kolorystycznych, z niesamowitymi aparatami i pamięcią 32 GB. Co przyciągnęło konsumentów? Zapewnię cena. Obecnie telefon kosztuje około 700 złotych. Mniej więcej taka cena była w momencie pojawienia się na rynku. 

Galaxy A11

Telefon jeszcze tańszy niż poprzedni. Kosztował zaledwie 600 zł w momencie premiery, obecnie kosztuje około 100 złotych mniej. Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Powstał po co, aby zająć rynek i zostać sprzedawcą, którego telefony sprzedają się najczęściej. W końcu przystępna cena robi swoje! 

Galaxy A51

Kolejny Samsung w przystępnej cenie. Obecnie oscyluje ona w okolicy tysiąca złotych. Jak za taką cenę - oferuje całkiem sporo możliwości. Doskonałe aparaty, dobra pojemność baterii i w dodatku pamięć 128 GB. Dobry produkt, aby zająć rynek, prawda?

W kolejnej piątce znalazły się z kolei takie telefony jak:

  • Redmi Note 9/ Redmi 10x 4G
  • Redmi 9
  • Galaxy A31
  • Redmi 9A
  • Galaxy A01 Core

Jak widać - czołowym sprzedawcą telefonów komórkowych w 2020 roku okazało się Apple. Ale to najwięcej modeli Samsunga sprzedawało się jak świeże bułeczki. Jest to jednak zabieg polegający na tym, aby mieć jak największy udział w rynku - często telefony takie są znacznie tańsze od innych, mają znikomą marżę, aby można było pochwalić się zalaniem rynku swoimi produktami. Po analizie rynku widać, że największy udział ma Samsung. Na kolejnych miejscach znajdują się Huawei, Xiaomi, Apple, Vivo, Oppo, Realme i Lenovo. Kto wie, jak za kilka lat będzie kształtował się rynek telefonów komórkowych. W końcu popularność VIVO i Oppo znacznie rośnie, a telefony pojawiły się na rynku całkiem niedawno. 

A wy jakich telefonów używacie i z jakich jesteście zadowoleni? Może dopiero co zmieniliście producenta telefonów i chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%