Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę kupując kinkiet zewnętrzny?

17:56, 07.04.2021 | (.)
Skomentuj

Zastanawiasz się nad kupnem kinkietu zewnętrznego? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się m.in. jakie rodzaje kinkietów rozróżniamy, o czym pamiętać kupując ten przedmiot oraz gdzie można go zamontować.

O czym warto pamiętać kupując kinkiet?

Kupując kinkiet zewnętrzny należy pamiętać, że musi być on odporny na wilgoć oraz kurz. Podstawowa klasa ochrony kinkietów na ścianę domu to IP44. To wymóg podstawowy, lepsze wersje są odporne na gorsze warunki atmosferyczne.

Nowoczesne kinkiety zewnętrzne często uruchamia się na fotokomórkę. W tym wypadku warto sprawdzić, czy nie tylko same źródła światła, ale i przewody są właściwie zabezpieczone. Zabezpieczone powinny być również inne elementy konstrukcji.

Dodatkowo kupując kinkiet zewnętrzny warto zwrócić uwagę na światło jakie ono daje. Kinkiety zewnętrzne posiadają kilka rodzajów źródeł światła. Najczęściej wykorzystywane są diody LED, ale mogą one między sobą różnić się w zależności od: mocy, jasności, barwy światła. Warto zatem przeczytać opis danego kinkietu.

Gdzie zamontować kinkiet zewnętrzny? 

Dzięki kinkietowi zewnętrznemu można uzyskać niesamowity klimat przed domem. Najczęściej instaluje się go przy domach jednorodzinnych. Jednak popularność kinkietów rośnie i spokojnie można je zamontować np. na garażu, bloku mieszkalnym. Zyska się nie tylko świetny efekt świetlny, ale również stylową, estetyczną lampę. Jeżeli nie jest to jednak na naszym podwórku należy uzyskać zgodę spółdzielni, czy wspólnoty mieszkaniowej. 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://abanet.pl/302-kinkiety-zewnetrzne.

Rodzaje kinkietów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kinkietów zewnętrznych. Różnią się one: wzorami, kolorami, kształtami, rodzajami światła. Można wybrać bardzo proste rozwiązanie lub zdecydować się na coś bardziej ekstrawaganckiego np. we wzory. 

Wybierając kinkiet zewnętrzny należy wziąć pod uwagę kwestie estetyczne. Możliwy jest minimalistyczny model, który nie będzie widoczny z daleka, można również wybrać kwieciste rozwiązanie. Warto także  zwrócić uwagę na detale: krawędzie mogą być wygładzone, czy malowanie jest dokładne, czy nie występują ewentualne odpryski. Na rynku co ważne występują również kinkiety zewnętrzne led. 

O firmie Abanet

Abanet jest sklepem z profesjonalnym oświetleniem, który ma swoją siedzibę w Krakowie. W asortymencie firmy znajduje się szeroka gama lamp wielu producentów m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, ale również Polski. 

Myśleliście o zamontowaniu kinkietu zewnętrznego w swoim domu?

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%