Zamknij
REKLAMA

Profil LED GLAZA-LL instrukcja montażu

14:14, 07.04.2021 | (.)
Skomentuj

GLAZA-LL jest szybkim i łatwym w montażu panelem świetlnym na diody LED Panel GLAZA-LL to profil typu U wraz z gotowymi prowadnicami wewnątrz. Pierwszym etapem jest wywiercenie otworów montażowych, w miejscu które umożliwią pionowe podwieszenie panelu świetlnego do sufitu, dlatego bardzo istotne jest precyzyjne wymierzenie identycznej odległości po obu stronach profilu. Otwory montażowe wiercimy wzdłuż środkowej linii pomocniczej która biegnie wewnątrz profilu wyznaczając środek celem ułatwienia montażu.

Profil LED przygotowanie do montażu

Zanim rozpoczniemy prace z wiertarką, warto pod przewiercany element, podłożyć kawałek drewna lub, inny materiał, który umożliwi nam kilkukrotne swobodne przewiercenie profilu. gdy wszystko mamy gotowe, małym wiertłem nawiercamy w wyznaczonych punktach otworki , które następnie rozwiercamy ponownie wiertłem o większej średnicy. Ostatnim elementem wiercenia jest oczyszczenie powstałych otworów z zadziorów i nierówności, można to zrobić na dwa sposoby mechanicznie specjalną nasadka szlifującą lub ręcznie pilniczkiem drobnoziarnistym.

Gdy otwory mamy gotowe przechodzimy do prac montażowych Profil GLAZA-LL - C2627 kładziemy na boku i zakładamy od wewnątrz element mocujący wyposażony w gwint, na który potem założymy osłonę która jednocześnie ustabilizuje konstrukcję nośną.Element mocujący dociskamy do profilu i od strony zewnętrznej nakładamy najpierw podkładkę a następnie naszą osłonę. By ją sprawnie i trwale zamocować przy użyciu płaskiego śrubokrętu łączymy obydwa elementy tak by zyskały stabilność.

Profil LED montaż pasków LED

Kolejnym krokiem jest zamontowanie energooszczędnych pasków LED których w panelu świetlnym GLAZA-LL jest w zależności od zapotrzebowania od 1 do 2 sztuk Pasek LED naklejamy wewnątrz profilu równolegle prowadząc go po linii prostej co ułatwia nam wytyczona linia pomocnicza biegnąca przez długość całego profilu GLAZA-LL - C2627Bardzo ważne jest to by zamocować przyklejany pasek LED tak aby nie zakrywał otworu w śrubunku montażowym gdyż przez niego zostanie poprowadzone zasilanie panelu.

Analogicznie postępujemy jeśli wybraliśmy wersję z dwoma paskami LED mocując drugi pasek po drugiej stronie linii pomocniczej.

Lutowanie instalacji LED

Jeśli wybraliśmy opcję z dwoma paskami LED drucikiem łączymy połączeniem równoległym PLUS z PLUSEM i MUS z MINUSEM oba paski tak by stworzył się na m obwód. Miejsca lutownicze są na pasku oznaczone odpowiednim oznakowaniem. W obydwu przypadkach rozpoczynamy teraz montowanie przewodu zasilającego, który zarazem jest linką nośną naszego panelu świetlnego. W tym celu przewlekamy od zewnętrznej strony przewód instalacyjny przez osłonkę do wnętrza panelu, a następnie wewnątrz panelu ściągamy część izolacji z przewodu tak by umożliwić sobie w miejscu lutowniczym zamocowanie przewodu zasilającego i za pomocą cyny i lutownicy łączymy po jednej stronie PLUS po przeciwnej minus. W tym momencie podłączona do zasilania lampka powinna już działać, można więc wykonać sobie podłączenie testowe.

Jeśli wszystko zostało należycie wykonane przechodzimy do kończenia montażu Po obu stronach, na osłonce śrubunku kontrujemy przewód śrubką umieszczoną z boku osłonki, tak by element miał odpowiednią długość, a lutowi nie groziło wyrwanie. Ostatnim krokiem jest zamocowanie paneli, które zasłonią wnętrze panelu i nadadzą w zależności od wybranej kolorystyki odpowiedni wygląd i barwę światła. Najpierw montujemy zaślepki boczne wciskając je delikatnie w profil który wewnątrz ma odpowiednie mocowania dopasowane do kształty zaślepki i gdy usłyszymy ciche „klik” zaślepka znajduje się na swoim miejscu. Wybraną osłonkę wsuwamy od jednej ze stron w szczelinę montażową powstałą w miejscu połączenia panelu z zaślepką, po czym delikatnie dociskamy osłonkę do panelu tak by połączyły się w całość.

Pozostaje zawiesić, w wybranym przez nas miejscu, Panel świetlny GLAZA-LL i cieszyć oko jego estetycznym wyglądem oraz spodziewać się sporo niższej opłaty za energię, zwłaszcza jeśli zastosowaliśmy kilka takich rozwiązań.

Artykuł przygotowany przy współpracy z RESTAN illuminations.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%