Zamknij
REKLAMA

Wtyczki bezpieczeństwa do strony internetowej na WordPress

15:35, 02.04.2021 | (.)
Skomentuj

Wybierając WordPress na system zarządzania treścią, możemy mieć pewność, że na ilość wtyczek nie będziemy narzekać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam obsługiwać naszą stronę internetową, również w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo jest ważne i to w różnych wymiarach naszego życia, dotyczy się to również internetu i stron internetowych. Jeśli posiadamy strony www na WordPress, możemy do tego celu wykorzystać wtyczki, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny.

Do czego służą wtyczki bezpieczeństwa?

Instalowanie pluginów bezpieczeństwa to niezwykle ważna kwestia, o której należy pamiętać podczas wyboru przydatnych wtyczek dla naszej strony www na WordPress.

Dzięki wtyczkom bezpieczeństwa:

witryna jest na bieżąco monitorowana

pliki są skanowane pod kątem zagrożenia

otrzymujemy szybką informację o zagrożeniach

szybko i skutecznie wykrywne są złośliwe oprogramowania

Warto pamiętać o tym, że im bardziej strona internetowa jest bezpieczna, tym oczywiście lepiej, przedkłada się to na jej dobre i niezakłócone funkcjonowanie.

4 najlepsze wtyczki bezpieczeństwa dla stron www na WordPress

Sucuri scanner- bardzo popularna i lubiana wtyczka bezpieczeństwa, jest bezpłatna, jednak można wykupić wersję płatną z dostępem do firewalla, liczba pobrań i bieżąca aktualizacja przemawia na jej korzyść; zapewnia jej użytkownikom takie funkcję bezpieczeństwa jak:

monitoring plików, oraz czarnej listy

bieżący audyt

powiadomienie o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach (otrzymujemy wiadomość mailową o próbie włamania się na naszą witrynę)

skanowanie złośliwego oprogramowania

działania zabezpieczające po ewentualnym włamaniu

 

iThemes Security- plugin stworzony po to, aby zapewnić naszej stronie internetowej bezpieczeństwo; to, że WordPress jest uznawany za jeden z najbardziej narażonych na ataki hakerskie systemów zarządzania treścią nikogo nie dziwi, ze względu na jego popularność staje się on łatwym kąskiem dla hakerów, dlatego też wtyczka iThemes Security chroni naszą stronę na 30 różnych sposobów, ponadto obsługa tej wtyczki jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każdy, nawet niedoświadczony użytkownik, wsparcie możemy uzyskać w wersji darmowej, jak i pro, za którą musimy zapłacić.

Jetpack- bardziej rozbudowane narzędzie dostępne zarówno w wersji darmowej, gdzie jest firewall, oraz blokowanie podejrzanych działań na stronie www, w wersji pro natomiast nasza witryna będzie codziennie skanowana, oraz możemy liczyć na zautomatyzowane przywracanie danych. Ta wtyczka jest aktualizowana na bieżąco oraz ma dużą liczbę pobrań dzięki czemu można mieć do niej zaufanie.

Wordfence- w wersji podstawowej, czyli darmowej w zupełności wystarczy, jeśli chodzi o niewielkie witryny, ta wtyczka między innymi monitoruje złośliwe oprogramowanie, skanuje aktywność w obrębie naszej witryny, oraz sprawdza ją pod kątem luk w zabezpieczeniach. Popularna, dobrze oceniona przez użytkowników, oraz na bieżąco aktualizowana.

Dlaczego to ważne?

Kwestie związane z bezpieczeństwem strony internetowej nie powinny być gorzej traktowane, aniżeli inne związane z naszą stroną internetową, jak odpowiednia optymalizacja czy pozycjonowanie. Posiadając stronę www na WordPress mamy możliwość skorzystania z większości darmowych wtyczek, które pozwalają odpowiednio dbać o bezpieczeństwo naszej witryny, warto się z nimi zapoznać i wdrożyć.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%