Zamknij
REKLAMA

Maszynki do strzyżenia włosów - co warto o nich wiedzieć

10:20, 04.03.2021 | m
Skomentuj

Jesteś profesjonalnym fryzjerem? Z pewnością wiesz, jak ważne jest posiadanie porządnych akcesoriów do pracy. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się m.in. co powinna posiadać maszynka do strzyżenia włosów, na co zwrócić uwagę przy zakupie nożyczek fryzjerskim oraz gdzie znaleźć profesjonalny sklep fryzjerski w Koninie.

Maszynki do strzyżenia włosów - podstawowe informacje

Maszynki do strzyżenia włosów to akcesoria, na które warto oszczędzać pieniądze. Decydując się na zakup należy zwrócić uwagę na kilka parametrów jak np. moc. Większa moc w maszynce poradzi sobie z dłuższymi i grubszymi włosami. 

Kolejną cechą maszynki jest fakt, czy zdecydować się na opcję z akumulatorem, czy na kablu. Pierwsze rozwiązanie jest z pewnością bardziej funkcjonalne, jednak należy liczyć się z systematycznym ładowaniem sprzętu. 

Do maszynki do golenia warto dokupić takie akcesoria jak: oliwka, nasadka, szczoteczka do czyszczenia. W niektórych modelach są już one w cenie zestawu z maszynką.

Ostatnią z kwestii jest liczba funkcji maszynki fryzjerskiej. Warto, aby miała ich co najmniej kilka, tak aby dostosować ją to różnego rodzaju strzyżeń.

Nożyczki fryzjerskie - co warto o nich wiedzieć

Nożyczki fryzjerskie to kolejne akcesorium, w które warto zainwestować. Jest ono podstawą właściwego strzyżenia. Powinny być wykonane z wysokiej jakości stali. Dzięki temu zapewniona jest właściwa ostrość nożyczek fryzjerskich. Wśród nożyczek można rozróżnić kilka ich rodzajów ze względu na:

 • wielkość,
 • kolorystykę,
 • podział na lewo i praworęcznych.

Wśród nożyczek fryzjerskich można wyróżnić kilka rodzajów:

Standardowe nożyczki fryzjerskie - sprawdzą się do to takich czynności jak: cieniowanie, palcowanie, stopniowanie lub też konturowanie włosów. Nie ma jednak możliwości się skalowania, ząbkowania i wyrównywania włosów.

Degażówki - nożyczki z ząbkami. W ofertach sklepów dostępne są modele z ząbkami z jednej lub dwóch stron. Mogą również wystąpić takie z ząbkami z jednej strony, ale o nierówno rozmieszczonych ząbkach. Używane są, aby wykonać dokładniejszą fryzurę i dokonać korekty nierówności, jak również pocieniować i zmniejszyć objętość włosów. 

Brzytwa - jako dobrą brzytwę określa się tę, która z jednej strony jest tępa najlepiej, aby była z innego materiału. Najważniejsze, aby wspomniana tępa część była antypoślizgowa i odbiegała wyglądem od drugiej, ostrej części. Do brzytwy powinien dołączony być pasujący futerał, tak, aby nie doszło do zacięcia. Z drugiej strony ważne, aby się nie tępiła, kiedy obija się o inne akcesoria.

Ostrza do maszynek - to elektryczna forma nożyczek, które warto posiadać.

Sklep fryzjerski w Koninie z profesjonalnymi akcesoriami

Sklep fryzjerski w Koninie to profesjonalne miejsce, w którym można zakupić szereg profesjonalnych akcesoriów fryzjerskich. Sklep fryzjerski oraz kosmetyczny Progress Konin jest miejscem dla profesjonalistów. Świetnie sprawdzi się dla fryzjerów lub barberów, którzy chcą zapewnić najwyższą jakość swoich usług swoim klientom i spełnić ich wymagania. Wśród oferty sklepu można znaleźć:

 • produkty fryzjerskie,
 • specjalistyczne kosmetyki do włosów,
 • meble fryzjerskie,
 • sprzęt fryzjerski,
 • nożyczki fryzjerskie,
 • główki treningowe,
 • produkty dla barberów,
 • meble do salonu fryzjerskiego
 • urządzenie kosmetyczne,
 • specjalistyczne przybory kosmetyczne,
 • akcesoria kosmetyczne.

Sklep organizuje również szkolenia fryzjerskie. Wśród nich można znaleźć szkolenia dla początkujących, zaawansowanych, szkolenia barberskie. Na stronie można znaleźć szczegółowy terminarz.

Bez jakiego akcesorium nie wyobrażacie sobie pracy fryzjerskiej?

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%