Zamknij

Meble tapicerowane - jak wygląda proces produkcji?

07:28, 23.02.2021 (.) Aktualizacja: 07:28, 23.02.2021
Skomentuj

Meble tapicerowane można znaleźć praktycznie wszędzie. Są one bardzo popularne i cieszę się niesłabnącym zainteresowaniem. Warto wiedzieć w jaki sposób są produkowane meble tapicerowane, z czego są zbudowane i jaki jest ich sekret.

Czym są meble tapicerowane?

Przede wszystkim warto ustalić czym są meble tapicerowane. Należą do nich wszelkie narożniki, pufy, sofy oraz kanapy, czyli wszelkie meble wypoczynkowe. Stanowią one przede wszystkim podstawę wyposażenia salony oraz innych pomieszczeń. 

Współcześnie można znaleźć w sklepach naprawdę szeroką gamę różnych rodzajów, modeli i kolorów mebli tapicerowanych. Dlatego bez problemu można je dopasować do każdego wnętrza. Warto także zaznaczyć, że meble tapicerowane nie wychodzą z mody i ich zakup to inwestycja na długie lata. Producent mebli tapicerowanych stawia na ponadczasowość.

Produkcji mebli tapicerowanych 

Na wstępie warto podkreślić, że produkcja mebli tapicerowanych to bardzo skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy. Meble tapicerowane zwykle posiadają drewnianą ramę, a także miękkie wypełnienie i obicie, które definiuje styl mebli. Możliwości jest naprawdę wiele.

Kolejnym elementem mebli tapicerowanych są nóżki, które zwykle wykonane są z metalu lub drewna. Obecnie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się meble, które posiadają klasyczne nóżki kojarzone ze stylem z poprzednich lat. Meble tapicerowane, które są produkowane na wzór lat sześćdziesiątych to prawdziwa furora. 

Jakie materiały wykorzystuje się do produkcji mebli tapicerowanych?

Omawiając proces produkcji mebli tapicerowanych, należy także zwrócić uwagę na to jakie materiały się wykorzystuje w tym procesie. Przede wszystkim są one wypełnione gąbką. Do wyboru jest pianka tapicerska lub pianka lateksowa. Można także wykorzystać piankę memory, chociaż jest to mniej popularne rozwiązanie. 

Nie mniej ważne jak wypełnienie jest także obicie. Często wykorzystywanym materiałem jest szenil, jest to materiał, który przypomina cienki sztruks lub welur, jednak się nie mechaci. Innym rozwiązaniem jest klasyczny welur, jest to jednak dość drogie rozwiązanie. Welur prezentuje się bardzo luksusowo i elegancko, jest on także miękki w dotyku. 

Mówiąc o obiciu mebli, nie można pominąć żakardu. Jest to idealna propozycja dla stylowych wnętrz. Z kolei w domu, w którym mieszkają alergicy, warto postawić na mikrofazę. Jest to materiał syntetyczny, dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. 

Meble tapicerowane nieodłącznie kojarzą się ze skórą. Jest to naturalny materiał, bardzo elegancki, odporny na zniszczenia, ale też drogi. Aby skóra prezentowała się dobrze dobrze przez dłuższy czas, trzeba o nią dbać we właściwy sposób. Na rynku dostępne są specjalne środki. Wiele informacji można znaleźć na stronie: ramaro.pl.

Wykonywanie mebli tapicerowanych 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że proces przygotowania mebli tapicerowanych do produkcji jest bardzo żmudny i ciężki. Wszystko rozpoczyna się w szwalni, gdzie trafia zamówienie. Wykonuje się tam wykroje z właściwych tkanin. Równolegle w stolarni powstają modele wykonane z płyt meblarskich. 

Gotowy stelaż trafia do tapicerów i przebiega tam proces pokrywania ich materiałem. Specjaliści odbierają ze szwalni pokrowce, które wykorzystują w dalszym etapie produkcji. Na tym etapie mocuje się także różne guziki, zawieszki, nóżki i elementy wykończeniowe. 

Gotowy produkt jest pakowany, tak aby go zabezpieczyć w transporcie (zwykle w folie i kartony). Następnie trafia do sklepów lub bezpośrednio do klientów. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%