Zamknij

Jak tanio wybudować hale produkcyjne i przemysłowe?

11:24, 22.02.2021 m Aktualizacja: 11:24, 22.02.2021
Skomentuj

Prowadzisz przedsiębiorstwo produkcyjne. Twoja firma będzie niedługo potrzebować nowego obiektu. Chcesz go wybudować szybko i tanio. Niejednokrotnie zdarza się jednak tak, że inwestorzy zaczynają od ambitnych planów, a kończą z dodatkowymi kosztami i opóźnieniami. Na domiar złego nie osiągają przy tym rezultatów na miarę swoich początkowych zamierzeń.

Nie chcesz dodatkowych kosztów. Chcesz od razu wiedzieć, ile zapłacisz. Pragniesz postawić halę produkcyjną z profesjonalistami, którzy nie będą przysparzać Ci problemów. Dlatego decydujesz się na podjęcie współpracy wyłącznie ze sprawdzoną firmą.

Jakie masz opcje?

Samodzielne zatrudnienie podwykonawców. Obiekt pod pozorną kontrolą.

Możesz zlecić projekt jednej firmie, a wykonaniem zajmie się kilka lub nawet kilkanaście grup podwykonawców, które to Ty wybierzesz. Czy będzie to tanie? To zależy. Głównie od tego, czy każda z grup wywiąże się ze swoich obowiązków solidnie i terminowo.

Poszczególne ekipy podwykonawcze działają niczym zespół naczyń połączonych. Jeśli któraś z nich zaliczy opóźnienie, kolejna będzie miała mniej czasu na własne zadania. Stąd prosta droga do pośpiechu i wykonywania prac niedokładnie.

Efekt? Niższy standard bezpieczeństwa. A w przypadku hali produkcyjnej może Cię to kosztować nie tylko pieniądze. Ryzykujesz też życiem i zdrowiem swoich pracowników. Co gorsza, w tym scenariuszu nieuchronnie na którymś etapie zacznie się przerzucanie odpowiedzialności na inne zespoły. A Ty będziesz tkwić w samym sercu konfliktu, zastanawiając się, jak to wszystko dograć.

Generalny wykonawca budowlany. Realizacja hal produkcyjnych i magazynowych na medal.

W XXI wieku hale produkcyjne i przemysłowe buduje się inaczej. Właśnie po to, by realizować tak duże przedsięwzięcia sprawnie i szybko, powstały firmy, których specjalizacją jest generalne wykonawstwo budowlane. Oferują one pełen zakres prac. Projekt i stworzenie wizualizacji. Przygotowanie placu budowy. Montaż hali stalowej i wyposażenie jej. A na koniec zorganizowanie otoczenia obiektu.

Nawiązując kontakt z generalnym wykonawcą na wczesnym etapie, możesz też zyskać dostęp do cennych rad dotyczących wyboru działki pod budowę. Co najważniejsze – w tym przypadku umowę podpisujesz wyłącznie z jednym przedsiębiorstwem. I to ono przejmuje odpowiedzialność za rozwiązywanie problemów i dotrzymywanie terminów.

Projektowanie i budowa hal przemysłowych, a może coś więcej?

Podejmując współpracę z generalnym wykonawcą, warto wybrać takiego, który jest certyfikowanym producentem stalowych konstrukcji. Co w ten sposób zyskujesz? Twoja hala będzie perfekcyjnie dopasowana do Twojej produkcji. W razie potrzeby będzie też można pokusić się o nietypowe rozwiązania architektoniczne. A przecież hala produkcyjna stanowi ważną wizytówkę Twojej firmy.

Podsumowując – inwestorzy prywatni mogą się zastanawiać, czy współpraca z generalnym wykonawcą budowlanym będzie im się opłacać. Ty prowadzisz firmę. A to oznacza, że Twój czas ma swoją cenę. Samodzielne zatrudnienie podwykonawców w ostatecznym rozrachunku sprawi, że na kilka miesięcy nałożysz na siebie dodatkowe obowiązki. I to raczej niezbyt przyjemne.

Generalny wykonawca pozna Twoje oczekiwania i wyjdzie im naprzeciw w sposób profesjonalny. Tym samym Twoja rola sprowadzi się do sfinansowania inwestycji. Twoje wymagania dotyczące hali będą częścią umowy. Jeśli podejmiesz współpracę z firmą ze sporym doświadczeniem, proponowane rozwiązania mogą też usprawnić proces produkcyjny, co przełoży się na większe zyski w przyszłości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

HummerHummer

0 0

Sama budowa to nie wszystko. Liczy się też wyposażenie, a szeroki wybór pod tym kątem można znaleźć w sklepie Skladuj24 07:08, 02.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%