Zamknij
REKLAMA

Czy kosmetyki z konopi mogą się świetnie sprawdzić na łuszczycę?

15:09, 19.02.2021 | (.)
Skomentuj

Łuszczyca jest jednym z bardziej uciążliwych schorzeń dermatologicznych. Jej objawy są na tyle problematyczne, że znacząco pogarszają komfort życia chorych. Na szczęście, z łuszczycą można skutecznie walczyć. Oczywiście niezbędne jest odpowiednie leczenie dermatologiczne, ale nie mniej ważna jest domowa pielęgnacja. Okazuje się, że pomóc mogą konopne kosmetyki.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry dotkniętej łuszczycą?

Pielęgnacja skóry dotkniętej problemem łuszczycy powinna być odpowiednio zrównoważona i przemyślana. Staranny dobór kosmetyków jest kwestią absolutnie kluczową. Najlepiej poszukiwać dermokosmetyków w aptekach lub sklepach z ekologicznymi produktami kosmetycznymi. Doskonale byłoby zadbać o zakup kilku różnych preparatów.

Na pewno dobrym pomysłem będzie zakup kosmetyku myjącego. Może to być żel, mleczko lub emulsja. Istotne jest jednak to, aby nie zawierała ona szkodliwych i silnie działających środków myjących. Z detergentów takich jak SLS należy zrezygnować. W przypadku walki z łuszczycą należy zastosować także preparat natłuszczający skórę. Pozwoli on ograniczyć jej nadmierne łuszczenie się oraz zaczerwienienie.

Dlaczego kosmetyki konopne?

Wśród preparatów, na które warto zwrócić uwagę, na szczególną uwagę zasługują kosmetyki z konopi. Ostatnio coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie tych roślin na naszą skórę. Nie inaczej jest w przypadku łuszczycy.

Okazuje się, że zarówno THC, jak i CBD zawarte w konopiach mają szansę wspomóc walkę z objawami tej uciążliwej dermatozy. Dzieje się tak ze względu na to, że wymienione wyżej związki spowalniają niekontrolowany proces wzrostu komórek skóry. Ponadto, okazuje się, że kosmetyki konopne mogą łagodzić ból spowodowany pieczeniem czy też nadmiernym świądem skóry.

Trzeba zaś przyznać, że są to jedne z bardziej problematycznych objawów łuszczycy skóry. Najlepiej byłoby postawić na cały zestaw kosmetyków zawierających w swoim składzie konopie. Warto zastosować łagodny żel myjący, emulsję nawilżającą do ciała oraz maść. Jeśli łuszczyca pojawiła się na skórze głowy, dobrym rozwiązaniem wydaje się zakup szamponu oraz odżywki do włosów zawierających konopie.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Stosując kosmetyki konopne, należy pamiętać przede wszystkim o regularności. Jedynie systematyczność sprawi, że pojawią się w miarę trwałe oraz przede wszystkim satysfakcjonujące nas rezultaty. Co więcej, niezwykle istotne jest to, aby stosować produkty konopne zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu.

Balsamy oraz maści zawierające w swoim składzie konopie, muszą być aplikowane na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. W przeciwnym bowiem razie składniki aktywne w nich zawarte nie będą miały szansy się wchłonąć, a co za tym idzie aktywnie zadziałać.

Należy także pamiętać o tym, aby kosmetyków konopnych nie odstawiać zbyt wcześnie. Nawet jeśli objawy łuszczycy nieco złagodnieją, należy stosować preparaty kosmetyczne z konopi. Wówczas prawdopodobieństwo nawrotu uciążliwych objawów jest naprawdę minimalne.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce_Skladnik-aktywny_Konopie-481.html

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%