Zamknij
REKLAMA

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi na małą działkę

18:03, 15.02.2021 | (.)
Skomentuj

Szukając bramy wjazdowej, która rozwiąże problem małej ilości miejsca lub trudnej do zagospodarowania działki, warto zwrócić swą uwagę na bramy harmonijkowe, znane również na polskim rynku jako bramy składane lub bramy łamane. Jak działają, jakie są ich zalety oraz gdzie kupić porządną bramę aluminiową bez przeciwwagi? Przekonajmy się!

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi: jak się otwiera?

Podstawowe różnice pomiędzy bramą tradycyjną dwuskrzydłową, a bramą harmonijkową leży w metodzie otwierania. Ta pierwsza, jak doskonale wiadomo, otwiera się rozwierając do wnętrza działki dwa symetryczne skrzydła. Potrzebuje sporo miejsca wewnątrz by nie zawadzić otwieranym skrzydłem o budynek, nasadzenie lub zaparkowany samochód. W przypadku małych działek, jak np. przy zabudowaniach szeregowych, zastosowanie tradycyjnej bramy jest bardzo niepraktyczne, a czasami nawet niemożliwe.

Brama łamana harmonijkowa oferuje zdecydowanie więcej swobody. W odróżnieniu od bramy tradycyjnej, posiada skrzydła łamane, które zamiast otwierać się ku wnętrzu posesji, składają się jak harmonijka. W ten sposób możemy zaoszczędzić o połowę więcej miejsca na terenie działki. Zmniejsza się także obszar, po którym porusza się składane skrzydło, dzięki czemu z powodzeniem na podjeździe może być zaparkowany dodatkowy pojazd.

Brama harmonijkowa wjazdowa, a brama przesuwna

Wielu ekspertów jako alternatywę dla tradycyjnych bram dwuskrzydłowych poleca popularne w Polsce aluminiowe bramy przesuwne. To faktycznie dobre, solidne bramy wjazdowe, jednak jak podaje ich producent Qualum.pl, mają swoje ograniczenia. Ze względu na długość, brama przesuwna musi posiadać sporo miejsca za ogrodzeniem, by podczas otwierania schować się za nim. To wyklucza ich zastosowanie w bardzo gęstej, zurbanizowanej zabudowie, jak również w przypadku gdy brama wjazdowa znajduje się przy krawędzi ogrodzenia – jest to sytuacja wcale częsta.

Brama harmonijkowa wjazdowa jest więc naturalną alternatywą w takich przypadkach. Warto jednak wziąć pod uwagę, zwłaszcza gdy wyborem jest brama łamana harmonijkowa z dwoma skrzydłami, aby przewidzieć odpowiednio większe światło wjazdu. Dlaczego? Otóż złożone skrzydła bramy bez przeciwwagi zawężają wjazd i mogą utrudnić poruszanie się szerszych pojazdów, wąskie wjazdy są też zwyczajnie niewygodne i podnoszą ryzyko zarysowania samochodu lub uszkodzenia mechanizmu bramy.

Brama harmonijkowa: gdzie kupić?

Wśród nielicznych renomowanych producentów wartym wyróżnienia jest dobrze znana w kraju firma Qualum.pl. Zdecydowanie polecamy kierować swoje kroki do regionalnych firm, które oferują nie tylko dobrej jakości bramy harmonijkowe, ale również fachowe doradztwo, indywidualną wycenę, nierzadko także dopasowanie bramy do projektu oraz montaż bram aluminiowych. Na stronie producenta zwykle znaleźć można oferowane modele, by dobrać design bramy do swoich potrzeb, a czasem także zdjęcia z realizacji w terenie, które ładnie obrazują jak prezentuje się brama wjazdowa bez przeciwwagi po montażu u klienta.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%