Zamknij
REKLAMA

Co trzeba umieć, aby pracować w zawodzie elektryka?

17:39, 13.02.2021 | (.)
Skomentuj

Świat bez energii bardzo szybko pogrąży się w chaosie. Jeśli ktoś nie potrafi sobie tego wyobrazić, warto obejrzeć American Blackout. Rzeczy, które są naszą codziennością, stają się nierealne. Nie zapłacisz w sklepie za zakupy, bo wszystko jest na prąd, z resztą zrobienie zakupów będzie trudne, bo w każdym z nich będzie ciemność. Życie bez prądu jest niemożliwe, dlatego elektrycy są obecnie bardzo cenionymi fachowcami.

Kto nie potrzebuje elektryka?

Elektryk znajdzie zatrudnienie w każdej branży. W zakładach produkcyjnych, w branży budowlanej, elektrociepłowniach, spółdzielniach mieszkaniowych, OZE. Dziś elektryk zajmuje się wszystkim, co wiążę się z projektowaniem instalacji, montażem, podłączaniem urządzeń. Posiada rozległą wiedzę. Poza podstawową, każdy elektryk może się specjalizować w konkretnej dziedzinie związanej z energią elektryczną. Może pracować na etacie, ale to również szansa na własny biznes i samodzielność w podejmowaniu decyzji co do przyszłości i przede wszystkim zarobków.

A to wszystko i dużo więcej umożliwia kurs technika elektryka zaocznie. Dużo więcej, bo możesz wybierać, czy chcesz pracować fizycznie. I tu czy zajmować się pracą na wysokościach, czy przyziemnych. A może wolisz projektować instalacje? To wszystko w rękach absolwenta kursu technik elektryk.

Czy możliwy jest zawód w kilkanaście miesięcy?

Zawód elektryk wiążę się z przedmiotami ścisłymi. Jeśli jesteś w nich dobry bądź masz chęć do nauki, to za rok możesz mieć tytuł technika elektryka w kieszeni. Sprawdź na stronie: https://www.zawodelektryk.pl/, jak w dwanaście miesięcy przekwalifikować się bądź zabezpieczyć przyszłość drugim zawodem. Jak odbywa się kształcenie?

Zajęcia teoretyczne w postaci wykładów online. Dużym plusem jest to, że wykłady są nagrywane, dlatego jeśli czegoś nie zrozumiesz, coś przegapisz, możesz odsłuchać wykładu.

Wykłady zaczynają się po godzinie 19. Dzięki temu połączysz kurs z pracą bądź studiami.

Wykłady są na żywo, w ich trakcie słuchacze mogą zadawać pytania.

Zajęcia praktyczne odbywają się w jednym z miast, w placówkach szkół partnerskich. To co ważne, to doświadczenie zdobywasz ucząc się na nowoczesnej technologii, a nie na starych gniazdkach. W końcu z innowacyjnymi rozwiązaniami będziesz się mierzyć w przyszłości.

Tytuł technika mogą otrzymać osoby, które posiadają wykształcenie średnie. Jeśli posiadasz wykształcenie zawodowe, tytuł technika otrzymasz po uzupełnieniu edukacji. Natomiast zdobędziesz uprawnienia do wykonywania zawodu.

Elektryk to zawód, na którego zapotrzebowanie nigdy się nie kończy. Nie wspominając, że należy do szanowanych profesji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%