Zamknij
REKLAMA

Pierwsza jazda na snowboardzie – co warto wiedzieć?

17:04, 19.01.2021 | (.)
Skomentuj

Snowboard jest jedną z zimowych dyscyplin sportowych, które z każdym rokiem zyskują nowych zwolenników. Jak rozpocząć swoją przygodę z deską?

Jazda na desce snowboardowej może być fantastyczną przygodą, stać się pasją. Jednak aby była bezpieczna, potrzebne są umiejętności. Musimy wiedzieć, jak się przygotować do zjazdu i jak sobie radzić na stoku. W przeciwnym razie może się to dla nas skończyć bardzo źle.

Odpowiedni ubiór

Zacznijmy od prawidłowej odzieży. Nie musimy wszystkiego kupować od razu, większość znajdziemy w wypożyczalniach sprzętu przy stoku. Jeżeli jeszcze nie jeździliśmy i nie sprawdziliśmy, że jest to sport dla nas, to nie kupujmy niczego na zapas. Absolutną podstawą jest kask. Musimy go mieć za każdym razem. Musi ciasno przylegać do głowy, ale jej nie uciskać.

Spodnie i kurtka – możemy mieć swoje sportowe ubranie lub strój narciarski. W profesjonalny komplet możemy zaopatrzyć się z czasem. Znacznie ważniejsze są buty. Są miękkie w porównaniu z butami narciarskimi. Nasze stopy mają większą swobodę ruchów, co jest niezbędne podczas manewrowania deską. Wreszcie jest deska! Kiedy będziemy ją wypożyczać, musimy podać swój wzrost, obsługa zapyta nas także o to, jak ustawić deskę. Jeśli powiemy, że dopiero zaczynamy naukę, dostaniemy deskę z uniwersalnym ustawieniem.

Pierwsze zjazdy

Musimy nauczyć się zakręcania w prawo, w lewo, jazdy do przodu i tyłem. Ważne jest zwalnianie, przyspieszanie i hamowanie. Sami się tego nie nauczymy, a przynajmniej. Ktoś musi nam powiedzieć, jak to wygląda w teorii i jak zastosować tę wiedzę w praktyce. Dlatego wykupmy co najmniej kilka lekcji z instruktorem. Jeżeli będziemy szybko robić postępy, szybko zaczniemy zjeżdżać samodzielnie.

A może obóz?

Dobrą propozycją są obozy snowboardowe. Jest to opcja szczególnie warta uwagi, jeśli chcemy, by to nasze dziecko zaczęło jeździć na desce. Dobrze przygotowana kadra dopasowuje plan zajęć do poziomu umiejętności i wieku uczestników. Zatem na obóz może wybrać się zarówno osoba początkująca, która nigdy nie miała do czynienia z deską, jak i ta, która chce popracować nad swoją techniką.

Jest to o tyle dobra opcja, że łączy się przyjemne z pożytecznym. Nauka jazdy na snowboardzie łączy się z zabawą. Nad uczestnikami pieczę sprawują doświadczeni instruktorzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem sprawią, że nasza pociecha z niecierpliwością będzie wyglądać kolejnego sezonu.

Organizator, któremu zaufasz

Kiedy będziemy przeglądać oferty obozowe, skupmy się na organizatorach cieszących się pozytywnymi rekomendacjami, jak BTA Kompas. To firma z wieloletnim doświadczeniem, która organizuje kolonie i obozy latem i zimą. Obozy narciarskie i snowboardowe cieszą się od lat popularnością. Są doskonałą okazją, by intensywnie ćwiczyć sportowe umiejętności, ale pozwolą poznać nowych przyjaciół w podobnym wieku i o zbliżonych zainteresowaniach. Dzięki temu czas spędzony na obozie będzie mile wspominany przez długi czas, a kto wie, może niektóre znajomości przetrwają dłużej i będzie jeszcze wiele wspólnych zjazdów w kolejnych sezonach?

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.kompas.pl/zima/narty-w-polsce

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%