Zamknij
REKLAMA

3 zalety ogrzewania ekogroszkiem

10:09, 11.01.2021 | (.)
Skomentuj

Szukając odpowiedniego paliwa, stanowiącego bazę produkcji energii cieplnej, warto wziąć pod uwagę wydajność materiału oraz źródło pozyskiwania węgla. Wiele osób decyduje się na zakup ekogroszku, emitującego niskie ilości szkodliwych dla środowiska spalin. Warto wiedzieć, jakie korzyści płyną z wykorzystania paliwa pozyskiwanego z brunatnego lub kamiennego surowca.

Ekologiczność

Paliwo wytwarzane jest z wysokokalorycznego węgla, zawierającego niewielkie ilości siarki oraz niewiele wody i substancji niepalnych. Ekogroszek wyróżnia się ponadto niedużą spiekalnością. W trakcie spalania paliwa wytwarzana jest niska ilość tlenków siarki, niekorzystnie oddziałujących na środowisko zewnętrzne. Ekogroszek pozostawia ponadto mało popiołu. Paliwo wykorzystuje się w automatycznych dozownikach węgla. Spalanie w palnikach retortowych wpływa na obniżenie zawartości tlenku węgla, węglowodorów aromatycznych, różnorodnych dioksyn, furanów oraz pyłów spalinowych. Warto dodać, że za certyfikację ekogroszku z uwzględnieniem kryteriów niskoemisyjnych odpowiada Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Ekonomiczność

Paliwo odznacza się wysoką kalorycznością, wpływającą na pełne wykorzystywanie mocy kotła, produkującego energię cieplną. Parametry pieca można również z łatwością ustawić, optymalizując spalanie. Eksploatacja kotłów retortowych stanowi oszczędne rozwiązanie, gdyż wyróżniają się one sprawnością większą o 80 procent od tradycyjnych urządzeń. Ekogroszek idealnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych pieców, które często psują się pod wpływem innych paliw.

Automatyzacja procesów, ogrzewających dom

Materiał otrzymywany z węgla brunatnego lub kamiennego umożliwia produkcję ciepła przez kilka dni bez ingerencji człowieka. Ekogroszek wsypany do pojemnika paliwowego raz w tygodniu zapewnia bowiem utrzymanie stałej temperatury we wszystkich pomieszczeniach domowego gospodarstwa. Retortowe kotły umożliwiają ponadto utrzymanie żaru w obrębie pieca.

Ekogroszek stanowi wydajne paliwo, pozwalające w pełni wykorzystać moc pieca, ocieplającego dom. Warto odwiedzić stronę internetową https://sobianek.pl/, by pozyskać produkt z bezpiecznego i sprawdzonego źródła.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA