Zamknij
REKLAMA

Jakie są zalety szczoteczek sonicznych?

09:21, 08.01.2021 | materiały partnera

Mimo tego, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele szczoteczek do zębów, to jednak według statystyk, Polacy nadal preferują standardowe szczoteczki manualne. Jednak można zauważyć, że wraz z upływem czasu coraz częściej wybierane są inne rodzaje niż klasyczna szczoteczka do zębów - co z pewnością cieszy producentów szczoteczek sonicznych. W dzisiejszym artykule zajmiemy się szczoteczkami sonicznymi. Czy wiesz, jakie są ich zalety? Dlaczego warto ich używać? Sprawdź to w naszym artykule!

Szeroki wybór szczoteczek sonicznych

Żyjemy w czasach, w których na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór szczoteczek sonicznych. To zarówno plus, jak i minus, co wynika z tego, że możemy mieć nie lada problem z dokonaniem właściwego wyboru. Z tego powodu warto dać sobie czas na podjęcie decyzji. Warto też tutaj podkreślić, że zdaniem specjalistów już za kilkanaście lat szczoteczki soniczne będą znajdowały się w każdej łazience i nie będzie żadnych śladów po szczoteczkach manualnych. Zapewne wynika to z faktu, że szczoteczki soniczne znacząco ułatwiają codzienne życie. Sprawdź poniżej, jakie są ich zalety!

Różnice między szczoteczką soniczną a elektryczną

Warto w tym miejscu podkreślić, że wielu osób wydaje się, że szczoteczki soniczne to jest to samo co szczoteczki elektryczne. Musimy tutaj zaznaczyć, że mimo że z wyglądu są dość podobne, to jednak są one zupełnie inne. Różni je przede wszystkim sposób czyszczenia, główka czyszcząca, czy chociażby tempo pracy.

Szczoteczki soniczne wyróżniają się tym, że stosują zarówno ruchy wymiatające, jak i pulsacyjne, które osiągają prędkość nawet 62 000 ruchów na minutę! Szczoteczki elektryczne wykonują ich znacznie mniej - nawet 6-krotnie! Inny jest też sposób mycia - w przypadku szczoteczki sonicznej mamy do czynienia z wytwarzaniem niewielkich bąbelków, których zadaniem jest usuwanie bakterii z jamy ustnej.

Zalety szczotek sonicznych

Jedną z największych zalet szczoteczek sonicznych jest to, że są one nowoczesne. Ta nowoczesność przekłada się na niezwykłą dokładność podczas mycia zębów. Szczoteczki soniczne wyróżniają się też specjalną końcówką czyszczącą, która nie jest okrągła - ma podłużny kształt. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że taki kształt umożliwia lepsze czyszczenie - wykonywanie ruchów wymiatających i pulsacyjnych.

Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych są przydatne funkcje i wiele udogodnień. Każda szczoteczka soniczna wyróżnia się doskonałą techniką czyszczenia, szybkością pracy, a także innym rodzajem końcówki czyszczącej, lecz to nie wszystko! Trzeba też tutaj podkreślić, że możemy korzystać z wielu różnych końcówek czyszczących, czy chociażby z wielu różnych trybów pracy.

Ponadto praktycznie wszystkie modele szczoteczek sonicznych dostępnych na rynku są wyposażone w zegary, których zadaniem jest kontrolowanie czasu mycia zębów. Oprócz tego posiadają też czujniki siły nacisku, czy nawet moduły Bluetooth.

Nowoczesne szczoteczki soniczne z wieloma innymi zaletami znajdziesz na stronie: https://oclean.pl
 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA