Zamknij
REKLAMA

Benefity w małych firmach? Czy trzeba podpisywać umowy z gigantami?

11:29, 31.12.2020 | m
Skomentuj

Niejeden przedsiębiorca, zakładając własną działalność gospodarczą chce, by jego zespół był usatysfakcjonowany zarówno z wynagrodzenia, jak i dodatkowych korzyści z bycia członkiem firmy. Marzenie o młodym, dynamicznie rozwijającym się wraz z działalnością zespołem często jest utopią. Nie tylko w Polsce godziwa pensja i benefity są receptą na usatysfakcjonowanego pracownika. Co zatem może okazać się dobrym rozwiązaniem dla obydwu stron?

Pakiety medyczne dla małych firm…

… są dostępne w przystępnych cenach. Dają dostęp do diagnostyki, badań i leczenia wielu chorób. Wiele osób korzysta z wykupienia pakietów medycznych w ramach bonifikaty pracowników zamiast wypłaty dodatkowej premii z uwagi na możliwość wrzucenia abonamentu w koszty. Elastyczne oferty, które znaleźć można na stronie medipakiet.pl czynią je przystępnymi dla każdego pracodawcy. Abonament na usługi medyczne można potraktować także jako opcjonalny dodatek dla osób zatrudnionych, bez konieczności korzystania z niego. Jeśli budżet przedsiębiorcy przekracza możliwość wykupienia pakietu, można także zaproponować członkom zespołu dofinansowanie do abonamentu, by dopłata ze strony pracownika była symboliczna. Nie trzeba podpisywać umów z gigantami, by mieć dostęp do opieki medycznej zapewnionej przez pracodawcę. Pakiety mogą obejmować nie tylko podwładnego, ale także członków jego rodziny. W dobie pandemii rozwijają się prężnie nowoczesne metody diagnostyki i wizyt- telewizyty, teleporady, spotkania z lekarzami online. Niekiedy zdarza się, że obecność w gabinecie nie jest konieczna, np. przy wystawianiu recepty w celu kontynuacji leczenia.

Jakie benefity warto zapewnić pracownikom?

Żyjemy w świecie wolnorynkowym. Socjalizm i sławne „czy się stoi, czy się leży, tysiąc złotych się należy” dawno się skończyło. Pracodawcy nie chcą wypłacać swoim pracownikom najniższej krajowej, wiedząc, że często nie wystarcza ona na pokrycie wszystkich kosztów życia. Spełnienie oczekiwań finansowych, balansowanie między wyższą pensją a dodatkowymi benefitami jest nie lada sztuką, dlatego warto wiedzieć, co można zaoferować zespołowi. Elastyczne godziny pracy, jeśli jest taka możliwość, są zachętą do dalszych działań. Pracownik czuje, że jest panem swojego czasu i sam nim zarządza. Pakiety medyczne, które będą świadczyły o trosce o pracownika sprawią, że osoba zatrudniona nie będzie musiała się martwić o terminy do lekarzy. Wolne godziny w ramach nagrody za osiągnięcia lub efektywność także się sprawdzają. Rozmowy, szanowanie zdania osoby zatrudnionej to także cenne zachowania. Młodzi ludzie lubią się rozwijać, dlatego wchodzenie w nowe projekty, które mogą przyczynić się do zwiększenia zasobu wiedzy są mile widziane. Dokształcanie poprzez kursy, szkolenia i webinary czynią pracę atrakcyjniejszą. Premie uzależnione od wyników sprzedaży, czy też efektywności są miłym dodatkiem do podstawowego wynagrodzenia. Łatwym do wrzucenia w koszty firmy może okazać się telefon służbowy lub inny sprzęt niezbędny do wykonywania pracy. Wielu pracowników chętnie korzysta z dofinansowania do Multisport.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA