Zamknij

Oprogramowanie dla gastronomii

15:16, 30.12.2020 (.) Aktualizacja: 15:17, 30.12.2020
Skomentuj

Komputerowa aplikacja do zarządzania firmą to podstawowe narzędzie pozwalające na zapanowanie nad wszystkimi procesami odbywającymi się w przedsiębiorstwie. Warto stawiać na tzw. produkty dedykowane, czyli opracowane z myślą o konkretnej branży.

W sektorze HoReCa najlepiej sprawdzi się specjalne oprogramowanie dla gastronomii. Dlaczego? Jakie korzyści przynoszą właścicielom restauracji tego typu aplikacje dostarczana na rynek przez Reset2?

Oprogramowanie dla gastronomii dostosowane do dynamicznej pracy

Branża restauratorska wyróżnia się dynamiką pracy. Wszystkie czynności muszą odbywać się szybko - prężnie musi działać kuchnia, kelnerzy roznoszący posiłki oraz obsługa przyjmująca zamówienia. Co chwilę zmienia się sytuacja, pojawia się potrzeba aktualizowania zleceń i sprawnego wystawiania rachunków.

Z tego powodu warto sięgać po oprogramowania dla podmiotów gastronomicznych, których programiści przewidzieli konieczność przetwarzania olbrzymiej ilości danych i dostosowali kod aplikacji tak, by mogła ona stabilnie działać mimo wykonywania wielu operacji naraz.

Takie programy mają specjalne funkcje i przyciski pozwalające na szybkie dodawanie zamówień, wprowadzanie preferencji klienta dotyczących np. składników dań, odnotowywanie wydanych posiłków czy błyskawiczne wystawianie rachunków.

Optymalizacja pracy na sali

Nowoczesne oprogramowanie dla gastronomii znacznie usprawnia komunikację między personelem. Pozwala ono na korzystnie z jego funkcji na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu pracownicy (obsługa sali, kelnerzy, kucharze itp.) mogą utrzymywać ze sobą stały kontakt i wymieniać informacje bez konieczności podchodzenia do siebie. Przyspiesza to współpracę, ale także tworzy wrażenie profesjonalnie działającej firmy.

Program do ewidencji czasu pracy

W branży gastronomicznej często zmiany trwają znacznie dłużej niż tradycyjne osiem godzin. Pracownicy oczywiście w ramach rekompensaty otrzymują wolne dni. Taki system sprawia, że zazwyczaj w restauracjach i innych podobnych lokalach pracuje wiele osób. Ciężko wtedy zapanować nad grafikiem przy pomocy standardowych metod.

Dlatego dedykowane oprogramowanie dla gastronomii to również program do ewidencji czasu pracy, który ułatwia ustalanie grafików. Co więcej, łatwo w nim nanieść wszelkie zmiany jako reakcje na płynną sytuację, a zatrudnieni błyskawicznie otrzymają o nich informacje w swoim panelu. Programy ewidencjonujące czas pracowników upłynniają funkcjonowanie lokalu i znacznie redukują ryzyko wystąpienia pomyłek i nieporozumień prowadzących do zastojów.

Zarządzanie zasobami magazynu

Oprogramowania dedykowane branży gastronomicznej ułatwiają także analizę stanów magazynowych, śledzenie dostępności składników. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób zapanować nad zamówieniami towaru, zagwarantować ciągłość dostaw i świeże składniki oraz wykluczyć braki produktów spożywczych w kuchni.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%