Zamknij
REKLAMA

Opakowania jednorazowe – ekologiczne produkty w 2020 r?

14:42, 20.11.2020 | (.)
Skomentuj

Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa z roku na rok rośnie. Podnoszą ją niepokojące informacje o zanieczyszczeniu naszej planety plastikiem, szczególnie zaś oceanów. Mamy do czynienia z trudnym problemem do zarządzania w ujęciu globalnym – wyjątkowe miejsce zajmują w tym równaniu opakowania jednorazowe. Czy produkty eko faktycznie pomogą wyeliminować problem plastikowych śmieci?

Jakie opakowania ekologiczne dostępne są na polskim rynku?

Jak podaje lider oferujący opakowania jednorazowe www.ajk-opakowania.eu, polscy przedsiębiorcy zdecydowanie częściej pytają w 2020 r. o opakowania ekologiczne. Z jednej strony wierzymy, że to wynik troskliwości tej branży o stan środowiska naturalnego. Jednorazowe opakowania ekologiczne to jednak także wymóg, jaki stawiają klienci. W efekcie oferta, jaką może zaoferować sklep z plastikowymi naczyniami nieco się zmieniła, a tworzywa sztuczne powoli choć zdecydowanie ustępują miejsca wyrobom biodegradowalnym.

Doskonałym przykładem są opakowania jednorazowe bio do napojów. Kubki papierowe do napojów gorących, używane np. do podawania kawy i herbaty, zużywane są w olbrzymiej ilości. Dzięki powłoce bio i właściwej technologii produkcji, są one szczelne i wygodne w użyciu, jednocześnie nie posiadają żadnych elementów, które na stałe pozostają w środowisku naturalnym. Łamią także stereotyp, mówiący o tym, że jednorazowe opakowania eko są dużo droższe niż naczynia plastikowe. Za kubek jednorazowy bio do napojów gorących zapłacimy średnio około 17 gr netto.

Opakowania jednorazowe w gastronomii – opakowania do dań i sztućce

Kubek to najprostszy z produktów eko, jakie dostępne są w branży gastro, ale nie jedyny. W ajk-opakowania.eu trafimy także na boxy, przeznaczone do dań z wieloma składnikami, które są w 100% kompostowalne. Dodatkowo można też wybrać sztućce wykonane np. z drewna, które ulegają biodegradacji. Popularność zyskują także miski jednorazowe wykonane z masy celulozowej o zwiększonej twardości. Nie ustępują one w niczym temu, co oferują naczynia plastikowe i również można zamówić wersje z nadrukiem.

W wielu punktach gastronomicznych natkniemy się na pojemniki kartonowe, które np. przy serwowaniu burgerów, z powodzeniem wyparły tacki plastikowe. Opakowania jednorazowe tego typu są relatywnie niedrogie, łatwe w składaniu, zajmują niewiele miejsca i są lekkie. Opakowania ekologiczne z kartonu mają masę zastosowań i świetnie sprawdzają się także dla wyrobów cukierniczych, wypieków itp.

Gdzie kupić ekologiczne opakowania jednorazowe?

Ze względu na zmieniającą się politykę ekologiczną UE, możemy spodziewać się sporych zmian w prawie. Punkty gastronomiczne będą więc coraz silniej „motywowane” do zmiany używanych przez siebie naczyń jednorazowych na bardziej ekologiczne wyroby. Opakowanie ekologiczne można nabyć np. u polskiego producenta, firmy AJK (ajk-opaowania.eu), która oferuje pełną ofertę naczyń i sztućców w cenach hurtowych. Warto zajrzeć także do katalogu opakowań dekoracyjnych, cukierniczych i garmażeryjnych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA