Zamknij

Jak wybrać idealne łóżko do sypialni?

20:13, 18.11.2020 (.) Aktualizacja: 20:13, 18.11.2020
Skomentuj

Komfortowy sen to podstawa do zachowania zdrowia i cieszenia się z samego rana dobrym samopoczuciem. Wystarczy jedna nieprzespana noc do tego, aby szybko pojawiły się negatywne skutki uboczne - nie mówiąc już o chronicznym deficycie snu, ciągłej senności i zmęczeniu. Trudno jednak o kilkanaście godzin nocnej regeneracji przy niewygodnym łóżku. Dobrze dobrany materac i stelaż znajdujący się pod nim to oczywiście nie wszystko, bo istotne są także funkcjonalność i design mebla. Jak w taki razie wybrać idealne łóżko do sypialni?

Pora wybrać łóżko do sypialni

Łóżko kupimy obecnie nawet bez materaca i stelaża, po czym można dobrać te elementy później, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Od tego mebla wymaga się nie tylko funkcjonalności, ale też nieprzetartych walorów estetycznych. Łóżko powinno pasować do aranżacji wnętrza i pozostałych elementów wyposażenia. Warto mieć wobec tego na uwadze kwestię kolorystyki ścian i umeblowania. W celu wprowadzenia do sypialni elegancji warto zdecydować się na łóżko tapicerowane, czyli obite skórą naturalną. Na korzyść tego surowca przemawia nie tylko szykowność, ale też trwałość i łatwość do utrzymania w czystości. Obicie może być także materiałowe – ważne, aby było starannie wykonane, z wysokiej jakości tkanin. Popularne są szenile, floki, plecionki, antary, welur, welwet, żakardy.

Do wyboru mamy łóżka na nóżkach lub ze skrzynią w postaci schowka na pościel. W przypadku tych pierwszych łatwiej jest utrzymać czystość w pomieszczeniach, ze względu na możliwość wysprzątania pustej przestrzeni znajdującej się między podłogą a stelażem. Z kolei ład i porządek uzyskamy po schowaniu koców, poduszek i pościeli do praktycznej skrzyni. Będzie to duża wygoda i ułatwienie. Można również zdecydować się na łóżko do sypialni z funkcjonalnym wezgłowiem, co okazuje się być niecenione podczas wieczornej lektury czy oglądania TV. Znika również problem z dotykaniem zimnej ściany plecami, a kręgosłup zostaje odciążony, co pozwala się zrelaksować po całym dniu pracy.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%