Zamknij

Czym zajmie się kancelaria antywindykacyjna w procesie oddłużania?

20:09, 18.11.2020 (.) Aktualizacja: 20:10, 18.11.2020
Skomentuj

Aby można było naprawdę skutecznie obronić się przed nieuczciwą windykacją albo egzekucją komorniczą, należy bardzo dobrze orientować się w prawie cywilnym, finansowym, a także prawie podatkowym i upadłościowym. Jest to bardzo trudne dla laika, osoby która nie ma z tym do czynienia na co dzień. W zaradzeniu tego rodzaju problemom mogą pomóc jednak specjaliści - prawnicy z kancelarii antywindykacyjnej.

Strategia antywindykacyjna i monitorowanie pracy komorników

Jest to miejsce, w którym w sposób jak najmniej dotkliwy, a przede wszystkim zgodny z prawem, można zacząć działać z przeterminowanym zobowiązaniem. Kompleksowe wsparcie w zakresie oddłużania obejmie wtedy optymalną strategię wychodzenia z długów, specjaliści będą także monitorować proces oddłużania. Dzięki temu czynności egzekucyjne przeprowadzane przez komorników i windykatorów będą musiały być zgodne z prawem i przeprowadzane z poszanowaniem interesów klienta kancelarii, aby nie dochodziło np. do takich sytuacji, jak sprzedawanie zajętego mienia znacznie poniżej jego faktycznej wartości. Skuteczna kontrola działań komorników może stać się jedną z najważniejszych form pomocy.

W czym może pomóc kancelaria antywindykacyjna?

Oprócz dokładnego sprawdzania działań komorników i windykatorów, taka kancelaria do proponowanych usług zalicza także:- udzielanie porad prawnych osobom zadłużonym,- opracowanie strategii oddłużania,- reprezentację klientów w negocjacjach z wierzycielem czy komornikiem,- nadzór nad czynnościami egzekucyjnymi oraz nad przebiegiem postępowania,- prawne wsparcie dla wierzycieli,- ochronę przed bezprawnym albo bezzasadnym dochodzeniem roszczeń (również roszczeń przedawnionych),- ochronę przed zbyt uporczywym nękaniem Klienta, a także przed egzekucją bezprawnie naliczanych odsetek.Działania antywindykacyjne (prowadzące do oddłużenia osoby zobowiązanej względem banków albo innych podmiotów), mogą być podejmowanie przed ustanowieniem przez sąd tytułu wykonalności nakazu zapłaty, ale także w trakcie postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika.

Artykuł powstał we współpracy z https://kancelaria-antywindykacyjna.com

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%