Zamknij
REKLAMA

5 sposobów na proste i bezpieczne zakupy w internecie

12:41, 16.10.2020 | (.)
Skomentuj

Biznes e-commerce rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Jakie opcje zaoferować klientowi, aby zagwarantować mu maksimum bezpieczeństwa, a jednocześnie uprościć jego zakupy?

Zdobywanie klientów w erze rozwoju e-commerce nie jest łatwym zadaniem, mimo że właściciele sklepów online dysponują wieloma narzędziami, które mogą w tym pomóc. Rośnie też liczba specjalistów, którzy zajmują się zagadnieniem szeroko pojętego marketingu internetowego na pełen etat i pomagają firmom wspinać się na szczyt wyszukiwarki oraz realizować kampanie celem pozyskiwania klientów. Niemniej, nawet jeśli zdobędziesz uwagę potencjalnych odwiedzających i wejdą oni do Twojego sklepu, zainteresowani konkretnym produktem, nie jest wcale oczywistym to, że sfinalizują transakcję.

Tutaj pojawia się pole do popisu dla UX designera, który pracuje nad doświadczeniem użytkownika przy korzystaniu ze strony celem poprawienia konwersji i zwiększenia wskaźnika sprzedaży. Są jednak rzeczy, które jesteś w stanie poprawić bez niczyjej pomocy. Co możesz zrobić?

1. Wyposaż stronę w certyfikat SSL

Choć ta porada wydaje się oczywista, wiele początkujących zapomina o tym kroku przy uruchamianiu nowej strony. Nie jest ona wtedy widoczna w wyszukiwarce, a wchodząc na nią, klient widzi ją jako niezaufaną.

2. Skróć cały proces transakcyjny do kilku prostych kroków

Im więcej kroków, tym mniejsza szansa, że klient zdecyduje się na sfinalizowanie transakcji.

3. Wybierz zaufaną platformę płatniczą

Najlepiej taką o ugruntowanej pozycji na rynku. Może wybierzesz https://www.przelewy24.pl/, platformę gwarantującą wiele opcji płatności?

4. Uwzględnij płatności odroczone i płatności na raty, a także BLIK

To nowy standard w świecie e-commerce. Wielu klientów może zrezygnować z zakupu, nie mając do dyspozycji tych opcji.

5. Opatrz produkty szczegółowym opisem i specyfikacją oraz zdjęciami

To najlepszy sposób na upewnienie klienta, że wie, co kupuje. Im więcej informacji tym lepiej, W innym przypadku może on zrezygnować z zakupu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat płatności BLIK i innych opcji transakcyjnych? Wejdź na https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/blik.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA