Zamknij
REKLAMA

Ciało i umysł - jak dobrze o siebie dbać?

13:30, 15.10.2020 | materiały partnera

Być zdrowym i cieszyć się zdrowiem to dwie różne rzeczy. Nawet jeśli masz dobrą kondycję i nic ci fizycznie nie dolega, możesz nie czuć satysfakcji. I odwrotnie, możesz czerpać radość z życia, ale pewnego dnia odkryć, że twój lekarz nie podziela tego entuzjazmu. Ciało i umysł to dwie strony tej samej monety, a żeby miała wartość, potrzebujesz obu. W przeciwnym razie drogo za to zapłacisz. Dowiedz się jak zachować równowagę.

Czego potrzebuje twoje ciało, by być zdrowym?

Najczęściej zaniedbywanym aspektem dbania o zdrowie, są regularne badania lekarskie. Gabinet medyczny odwiedzany jest najczęściej w razie nagłego zdarzenia lub choroby, a tymczasem okresowe badania mogą zapobiec rozwojowi chorób i wykryć zagrożenie zanim będzie za późno. Przychodnia za każdego ubezpieczonego otrzymuje pieniądze, korzystaj więc z nich i badaj się, a dzięki temu zyskasz kontrolę nad swoim zdrowiem i komfort psychiczny.

Kiedy już dokonasz przeglądu swojego ciała u lekarza, przejrzyj również swoją lodówkę. To jak się odżywiasz ma kluczowe znacznie dla twojego zdrowia. Jedz więc dużo warzyw, owoców, ryb i orzechów. Odstaw sól, słodycze i czerwone mięso. Pij też dużo wody, co najmniej 1,5 litra dziennie. Wkrótce twoje ciało poczuje różnicę.

Kolejnym krokiem, który ma zapewnić ci sprawność i witalność, jest wprowadzenie ruchu. 40 minut spaceru lub poranna gimnastyka to dobry start. Potem możesz pomyśleć o uprawianiu sportu, siłowni lub basenie. Na temat różnych rodzajów ćwiczeń możesz też poczytać tutaj: http://wszystkocokocham.com.pl/. Dzięki aktywnemu trybowi życia, będziesz miał dobre zajęcie, które oderwie cię od trosk, a także będziesz cieszyć się zdrowiem i wymarzoną sylwetką lub muskulaturą.

Czego potrzebuje twój umysł, byś był szczęśliwy?

Ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju, ale po aktywnym dniu zadbaj też o to, by porządnie się wyspać. Potrzebujesz spędzić w łóżku od 6 do 9 godzin w ciągu doby i jeśli twój deficyt snu będzie narastał, możesz spodziewać się rozdrażnienia i braku koncentracji. Pamiętaj więc, by kłaść się o odpowiednich porach i nie zarywać nocek. Fajnym pomysłem jest też wprowadzenie medytacji, która pomoże ci się zrelaksować, wyciszyć i oczyścić umysł ze zbędnych myśli.

Dbaj o swoje relacje z bliskimi osobami i tymi, które mają na ciebie pozytywny wpływ. Naucz się jednak asertywności w stosunku do tych, którzy próbują cię wykorzystać. Odcinaj się od toksycznych relacji zanim wpłyną na twoje życie w negatywny sposób. Jeśli jakaś koleżanka ciągle tylko narzeka i wprowadza cię w ponury nastrój, a kolega zagaduje tylko kiedy chce pożyczyć pieniądze, może pora, by ograniczyć kontakty.

Najważniejsze jest też, żeby nie wahać się prosić o pomoc, kiedy jest potrzebna. Obecnie coraz więcej osób zmaga się z depresją i różnymi zaburzeniami. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, zgłoś się do specjalisty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA