Zamknij

Pożyczyka oddłużeniowa - co musisz o niej wiedzieć? Sprawdź!

08:52, 14.10.2020 (.) Aktualizacja: 08:53, 14.10.2020
Skomentuj

Instytucje finansowe, chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów, kusza bardzo atrakcyjnymi ofertami. Tym samym sprawiają, że popyt na wsparcie finansowe postaci pożyczek i kredytów rośnie. Nie ma nawet problemu, aby zaciągnąć kilka zobowiązań jednocześnie. Niestety kłopot pojawia się, gdy przychodzi dzień spłaty zadłużenia, a nie mamy na to pieniędzy. Co wtedy robić? Z pomocą przychodzi pożyczka oddłużeniowa. Co musisz o niej wiedzieć? Sprawdź!

Pożyczka oddłużeniowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Każde zaciągnięcie kredytu lub pożyczki, obciąża nasz domowy budżet. W sytuacji, gdy decydujemy się na kilka zobowiązań, spraw się komplikuje i możemy nawet utracić dotychczasowa płynność finansową. Niestety wielu z nas nie myśli o tym, podpisując umowę z instytucją finansową. Skupiamy się na tym, aby uzyskać dodatkowe pieniądze, a nie na tym, że trzeba je spłacić. Gdy przychodzi termin spłaty, okazuje się, że nie mamy pieniędzy na uregulowanie zadłużenia. Instytucje finansowe mają na uwadze taki scenariusz, dlatego tworzą oferty dla osób zadłużonych.

Jednym z nich jest pożyczka oddłużeniowa, polegająca na podpisaniu nowej umowy na jedno zobowiązanie w kwocie, która pokryje wartość wszystkich do tej pory zaciągniętych zobowiązań. W praktyce oznacza to, że te pieniądze, które pożyczymy w ramach pożyczki oddłużeniowej, przeznaczamy na spłatę naszych dotychczasowych zobowiązań. Tym samym zamieniamy kilka rat na jedną i wydłużamy okres spłaty. Dzięki temu odsuwamy od siebie konsekwencje, wynikające z niespłacenia aktualnych długów takich jak większe odsetki, windykację, komornika, a także unikamy widnienia w bazie BIK.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę oddłużeniową?

Pożyczki oddłużeniowe działają praktycznie na tych samych zasadach, co inne. Każda instytucja finansowa ma własne wymagania, którymi kieruje się podczas procesu decyzyjnego. Jednakże dla większości istnieje kilka wspólnych wymogów. Przede wszystkim pożyczkobiorca musi być pełnoletni, a więc mieć ukończone 18 lat. Ponadto musi posiadać obywatelstwo polskie, a także stały adres zamieszkania. Potrzebny jest również numer telefonu oraz adres e-mail.

Ponadto, instytucje pozabankowe mogą wymagać potwierdzenia źródła dochodu w postaci:

• Ostatniego odcinka renty lub emerytury,

• Zaświadczenia/oświadczenia z zakładu pracy o zarobkach,

• Potwierdzenie alimentów,

• Potwierdzenie przyznania 500+.

Pożyczka oddłużeniowa wymaga złożenia wniosku. Można to zrobić w placówce albo bez wychodzenia z domu, wypełniając formularz online.

Pożyczka oddłużeniowa – czy to się opłaca?

Pożyczki oddłużeniowe dedykowane są przede wszystkim tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i chcą wyjść ze spirali zadłużenia. Niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim:

• umożliwia uregulowanie wszystkich dotychczasowych długów. Dzięki temu oczyszczamy swoją historię kredytową, co może nam się przydać w przyszłości, gdy będziemy chcieli zaciągnąć kredyt,

• wydłuża okres spłaty. Dzięki temu zyskujemy czas na to, aby zgromadzić potrzebne środki pieniężne na spłatę długu.

• Nie budujemy negatywnej historii kredytowej. Pożyczka oddłużeniowa pozwala spłacić nasze wszystkie zobowiązania, których nie dalibyśmy rady spłacić w terminie. Dzięki temu nie tylko omijamy procedurę związaną z dodatkowymi odsetkami, płatnymi monitami, ale przede wszystkim nie trafiamy do bazy BIK.

• Elastyczne warunki umowy. Firmy pożyczkowe mają indywidualne podejście do klientów. Tworzą ofertę umowy, uwzględniając nasze możliwości finansowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%