Zamknij
REKLAMA

Polfarmex poszukuje nowych pracowników

18:30, 15.09.2020 | Polfarmex SA
Skomentuj

Polfarmex S.A. producent leków z Kutna ze względu na plany rozwoju firmy poszukuje nowych pracowników. Spółka, która jest obecna na polskim rynku farmaceutycznym już ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji leków generycznych na receptę (Rx), leków dostępnych bez recepty (OTC), suplementów diety oraz kosmetyków. W strukturze firmy pracuje dziś ponad 700 osób. Poszukiwani są nowi pracownicy zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i w laboratoryjnym (Kontrola Jakości, Laboratorium Analityczne). Na zainteresowanych czeka około 20 ofert atrakcyjnej i dającej perspektywy rozwoju zawodowego pracy.

- Rekrutacja ma i musi mieć charakter płynny. Niezwykle ważne jest tu planowanie wyprzedzające, to znaczy takie, które poprzez wcześniejsze rozpoczęcie procesu naboru zapewni pełną obsadę stanowisk, które będą pojawiać się w przyszłości w związku z rozszerzeniem naszej aktywności biznesowej. Rozwijamy stale nasze kompetencje bazując przed wszystkim na doskonaleniu umiejętności naszych pracowników. Jednak wchodząc w nowe obszary lub pogłębiając je, oczywistym staje się również zatrudnianie specjalistów z zewnątrz. Taki proces wzbogaca naszą wiedzę i kompetencje, wprowadza też element świeżości, ale i zapewnia lepsze efekty pracy całego zespołu, gdyż każdy z jego członków ma podobny poziom wiedzy. Dodatkowym atutem jest możliwość czerpania ze sprawdzonych doświadczeń i rozwiązań, które często pozwalają usprawniać nasze procesy - mówi Monika Dąbrowska, Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Polfarmex.

W spółce Polfarmex, w samym tylko wrześniu pracę na różnych stanowiskach i w różnych obszarach firmy rozpocznie kilkanaście nowych osób. Proces rekrutacji trwa. Na kolejnych zainteresowanych czekają jeszcze wolne etaty.

Spółka w odniesieniu do leków generycznych koncentruje prace badawczo-rozwojowe na tworzeniu wartości dodanej do produktów już obecnych w portfolio firmy poprzez prace nad postaciami leków o natychmiastowym i modyfikowanym uwalnianiu substancji czynnej. Jednocześnie w zakładach w Kutnie planowany jest dalszy rozwój linii produktów wziewnych opracowywanych na bazie zdobytej wiedzy i doświadczenia w zakresie wytwarzania proszkowych inhalatorów wielodawkowych. Działania badawczo-rozwojowe firmy obejmują także prace nad lekami biotechnologicznymi. Takie sprofilowanie strategii wymaga odpowiedniej kadry specjalistów i to na każdym etapie ciągu produkcyjno-technologicznego. W warunkach wysokiej konkurencji w krajowym sektorze farmaceutycznym, chcąc zapewnić wysoki poziom pracowników spółka musi zadbać o atrakcyjną ofertę pracy.

- Współczesny rynek pracy wręcz wymaga od pracodawców dbałości o odpowiedni zakres i warunki oferty zatrudnienia. My, przede wszystkim przestrzegamy zasady transparentności i przejrzystości warunków, na których dana osoba zgodzi się u nas podjąć pracę. Obserwujemy, że coraz ważniejszym elementem wyboru pracy jest zapewniona ścieżka kariery zawodowej, oczekiwana satysfakcja z wykonywanego zawodu oraz dobra atmosfera w pracy. Pakiet socjalny jest istotny, ale nie kluczowy. Przychodzący do nas specjaliści mają swoje dojrzałe wizje rozwoju zawodowego i sprecyzowane oczekiwania, dlatego cieszy nas to, że jesteśmy dla nich wiarygodnym i atrakcyjnym pracodawcą – podkreśla Monika Dąbrowska.

Stałe podnoszenie wiedzy i umiejętności pracowników firmy poprzez system szkoleń i warsztatów także w zakresie treści niezwiązanych bezpośrednio z miejscem pracy daje wymierne efekty operacyjne. Tylko w 2019 roku na szkolenia pracowników i kadry zarządczej, studia oraz warsztaty merytoryczne wydano blisko 2 miliony złotych. Strategia rozwoju firmy na nadchodzące lata obejmuje zarówno działania na rynku lokalnym jak i międzynarodowym. Spółka stawia w pierwszej kolejności na rozwój organiczny na rynku polskim. Zakłada również wzmocnienie działań w celu wejścia na nowe rynki zagraniczne w Europie i poza nią. Właśnie stałe inwestowanie w rozwój wiedzy i umiejętności pracowników oraz podnoszenie ich specjalistycznych kompetencji jest gwarantem bezpieczeństwa prawidłowej realizacji planów rozwojowych firmy.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

M. M.

3 10

Jesteśmy dumni z Polfarmexu, z kutnowskich tradycji! 18:41, 15.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GKGK

9 0

A Polfa padła, dlaczego? 19:51, 15.09.2020


REKLAMA