Zamknij
REKLAMA

Jakie wymiary ma boisko do siatkówki?

10:45, 14.09.2020 | (.)
Skomentuj Obraz Tania Van den Berghen z Pixabay

Chociaż to piłkę nożną można uznać za nasz sport narodowy, to niewiele mniej osób interesuje się siatkówką. Mecze przyciągają wielu fanów, którzy zasiadają przed telewizorami z wypiekami na twarzy i kibicują „swoim” w każdej rozgrywce. Zarówno do profesjonalnej, jak i amatorskiej gry potrzebne jest boisko do siatkówki – jakie ma wymiary?

Klasyczne boisko do siatkówki – wymiary

Klasyczne rozgrywki w piłkę siatkową odbywają się w specjalnie wydzielonych ku temu miejscach. Podobnie jak w innych sportach, tak i tutaj wymiary boiska do siatki są ściśle określone. Zawodnicy mają do dyspozycji prostokąt o długości 18 metrów oraz szerokości 9 metrów, który oczywiście podzielony jest na dwie części – dla obu drużyn. Natomiast w przypadku siatkówki plażowej, linie boiska będą nieco krótsze. Będzie to 16 metrów długości oraz 8 metrów szerokości. I tu, i tu pośrodku znajduje się siatka sportowa, która rozgranicza obie połowy i przez którą przelatuje piłka odbijana tak, by nie upaść.

Siatka sportowa na boisko do siatkówki

Jak widać, zorganizowanie boiska do gry w siatkówkę nie jest wcale takie trudne, gdy mowa o amatorskich rozgrywkach. Można to zrobić, zarówno planując towarzyskie mecze w większym gronie, jak i przydomowe treningi dla dorosłych lub nawet zabawę dla dzieci. Wystarczy odpowiednia przestrzeń z wyznaczonymi granicami oraz „rozgranicznik” pośrodku, który zapewni nam sprawdzony producent siatki sportowej. Wybór takiej siatki powinien być przemyślany, a im wyższą jakość będzie miała, tym dłużej i lepiej posłuży (będzie trwała, nie zerwie się, nie obwiesi, wytrzyma działanie promieni słonecznych i wiatru czy deszczu). Osoby, które szukają sprawdzonych produktów, o dużej wytrzymałości i łatwych w montażu, polecają sklep http://www.siatki-kramer.pl/.

Boisko dla siatkarzy – co jeszcze jest potrzebne?

Bez wątpienia najważniejszym punktem, o którym należy pamiętać przy organizacji przestrzeni do gry, są siatki sportowe. Producent, który posiada w swojej ofercie różne rodzaje tego typu wyrobów, z pewnością doradzi, który wybór będzie optymalny. Oczywiście potrzeba również słupków, na których będzie zawieszona „granica” pomiędzy dwoma połówkami boiska. Ponadto jednym z przydatnych elementów, jakie można znaleźć przy boiskach sportowych, jest również siatka na piłkochwyty. Stawiając te lekkie, specjalne konstrukcje, można zabezpieczyć boisko przed wylatywaniem z niego piłki. Dzięki temu w grze nie marnuje się czasu, a za to można się skupić na samej rozgrywce, bez potrzeby ciągłego wybiegania po piłkę, która odskoczyła gdzieś bardzo daleko.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA