Zamknij
REKLAMA

Jaki będzie iMac 2020?

15:07, 04.08.2020 | (.)
Skomentuj

Apple to marka, która słynie najbardziej innowacyjnych, a jednocześnie designerskich produktów na rynku IT. Na premierę nowych urządzeń od giganta z Cupertino, co roku czeka ogromna ilość zwolenników. W tym roku ma pojawić się nowy iMac 2020, który tylko potwierdzi, że Apple jest liderem w dziedzinie technologii i wciąż wyznacza trendy. Jaki będzie iMac 2020? Przekonajcie się sami!

Jaki będzie iMac 2020?

Pojawienie się nowego modelu produktu z logo nadgryzionego jabłuszka, nieważne czy to iPhone, MacBok, iPad czy iMac, zawsze budzi wielkie emocje. O odświeżeniu iMaca mówiło się już od pewnego czasu. Po raz pierwszy urządzenie pojawiło się w 1998 roku. A w 2004 roku zaprezentowano go w obudowie typu All-in-One. Natomiast od 2012 praktycznie zmieniają się tylko podzespoły, zaś design niewiele się różni. W związku z tym może okazać się, że nowy iMac w końcu pojawi się w nowej odsłonie. To z pewnością zadowoli wielu zwolenników produktów Apple, a także tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej przygody z iMac’iem.

Zastosowanie cieńszych ramek byłoby zdecydowanie dużym plusem. Co prawda, dzisiejszy iMac i tak jest designerski i prezentuje się elegancko. Jednak cieńsze ramki będą wyglądać jeszcze lepiej. Podobno obudowa ma przypominać tableta. Taką informację znaleziono w kodzie systemu iOs 14, która wyciekła do sieci. Przez to plotka staje się dość wiarygodna. W buildzie znalazła się ikona, która zaprezentowała sprzęt przypominający zwyczajnie przerośnięty iPad z nóżką. Czy tak będzie? Zobaczymy

Co nowego w iMac 2020?

Trzeba przyznać, że choć iMac prezentuje się doskonale, to jego konstrukcja nie należy do najbardziej ergonomicznych. Dobrze byłoby, aby nowa wersja otrzymała bardziej ergonomiczną konstrukcję. Miejmy nadzieję, że Apple w końcu zda sobie sprawę, że ergonomia jest tak samo ważna, jak i parametry czy wygląd. Na pewno zwolennicy tego modelu byliby zachwyceni lepszej jakości ekranem, a także technologią HDR. Może zmianie ulegnie także wielkość ekranu?

Niektórzy przewidują, że będzie miał 24 cale, a większa wersja otrzymałaby nawet 30-calowy panel. Choć plotki głoszą, że pozostanie ekran 23-calowy. Według pogłosek nowy iMac ma otrzymać wsparcie 6k. Czy to możliwe? Zapewne tak, choć większe prawdopodobieństwo, że i6K będzie miał raczej droższy iMac Pro. Natomiast model bazowy dalej wspierać będzie 5K. Oczywiście spodziewamy się nowych, nieco lepszych podzespołów i tu raczej się nie zawiedziemy.

Czy warto kupi iMac 2020?

Nie ma wątpliwości, że iMac to naprawdę świetny komputer. Połączenie designu z doskonałymi podzespołami i resztą parametrów technicznych zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Czy nowa wersja rzeczywiście jest warta zakupu? Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czego oczekujemy od produktu. Jeśli mamy model z 2019 to zapewne nie będzie potrzeby wymiany. Natomiast, gdy w domu mamy starsze modele, powinniśmy się zastanowić nad zmianą. Oczywiście wiele zależy od naszych potrzeb, a także indywidualnych upodobań.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA