Zamknij
REKLAMA

Aranżacja salonu w stylu industrialnym

14:12, 04.08.2020 | (.)
Skomentuj

Salon to serce każdego domu. To miejsce, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu w wolnej chwili. Tutaj także gromadzą się członkowie rodziny, aby porozmawiać lub nawet pograć tylko w ulubione planszówki. W pokoju dziennym przyjmuje się także gości, którzy przychodzą na kawę. Tak w tym miejscu bardzo dużo się dzieje, dlatego należy zadbać o odpowiednią aranżację salonu. Dobrą propozycją jest styl industrialny, który nazywany jest także stylem loft.

Surowe i przestronne wnętrza

Styl industrialny, jak wiele innych rzeczy, przywędrował do Polski zza wielkiej wody. To w Stanach Zjednoczonych już wiele lat temu wkroczyła moda na to, aby urządzać mieszkania w starych, opuszczonych fabrykach. Ludzie zaczęli dostrzegać potencjał kryjący się w takich miejscach, które w tamtych czasach okazały się bardzo tanimi nieruchomościami. Często nawet sytuacja finansowa zmuszała człowieka do tego, aby zakupić taką nieruchomość, jeżeli chciało się mieć miejsce do zamieszkania. Teraz sytuacja się zmieniła. Ludzie wybierają takie miejsca, aby zapewnić sobie oryginalne, ciekawe, przestronne, ale surowe wnętrza, gdzie można zorganizować wspaniała przestrzeń do mieszkania.

Trzeba przyznać, że wnętrza industrialne to idealne miejsca dla artystów, dla osób ceniących sobie wolność i spokój. Niekoniecznie trzeba od razu kupować mieszkanie w starym magazynie. Nawet w eleganckim, luksusowym apartamentowcu można urządzić salon w stylu industrialnym, w którym na pierwszy rzut oka brakuje przytulności. To jednak tylko złudne wrażenia. Wystarczą tylko odpowiednie dodatki i powstaną bardzo ciekawe aranżacje w salonie.

Centrum salonu

Urządzając całą przestrzeń należy rozpocząć od jej centrum. Tym centrum, czy też inaczej mówiąc, środkiem jest kanapa/sofa/narożnik. Wybierając takie wyposażenie warto zwrócić uwagę na włoskie meble wypoczynkowe, charakteryzujące się wysoką solidnością i trwałością. Wśród tego typu mebli znajdzie się idealna kanapa, gdzie będzie można usiąść z zaproszonymi osobami i wypić kawę. Może to być dla przykładu sofa rozkładana, dzięki czemu zawsze człowiek będzie miał dodatkowe miejsce do spania - gdyby ktoś chciał zatrzymać się u nas na dłużej.

Wybierając włoskie meble wypoczynkowe do salonu należy pomyśleć o tym, aby po bokach sofy - jeżeli tylko miejsce na to pozwoli - dobrać odpowiednie fotele lub małe pufy. Można także zdecydować się na jeden i drugi mebel, który może być wykonany w bardzo mocnym i wyrazistym kolorze. Industrializm lubi lekkie zaskoczenia, które mogą objawiać się poprzez neonowe kolory, które będą stanowiły bardzo wyraźny akcent w całym pomieszczeniu.

Planując urządzenie salonu w stylu loft można pozwolić sobie na otwarcie pokoju dziennego na kuchnie. Połączenie tych dwóch przestrzeni jest jak najbardziej wskazane, dzięki czemu cała przestrzeń będzie w jeszcze lepszy sposób zaplanowana i będzie jeszcze większa. Dobór innych mebli zależny jest tylko i wyłącznie od właściciela i domowników. Należy pamiętać o zasadzie wygody, komfortu i funkcjonalności.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

EmiliaEmilia

0 0

Do stylu industrialnego pasuje skórzana sofa nicea gala collezione z zagłówkami, na wysokich metalowych nóżkach. Jak tylko ekipa budowlana skończy przycierać gipsy, zamawiam meble wypoczynkowe. 17:43, 05.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA