Zamknij

Co robi zegarmistrz? Orły Zegarmistrzostwa

15:13, 30.07.2020 (.) Aktualizacja: 15:15, 30.07.2020
Skomentuj

Wydawać, by się mogło, że niektóre zawody rzemieślnicze są już niepotrzebne, jednak zarówno szewc, krawcowa jak i zegarmistrz mają pełne ręce roboty. Ci ostatni szczególnie często pomagają w naprawie cennych zegarków, które lubią czasem płatać figle swoim właścicielom. Jaki jest zakres usług zegarmistrza z Krakowa lub Białegostoku?

Zegarmistrz – opis zawodu

Zegarmistrzem zostaje się, kończąc szkołę zawodową o określonym kierunku, udać się na kurs do aktywnego zawodowo rzemieślnika (obecnie bardzo trudno znaleźć chętnych do przekazywania wiedzy) lub udając się do zagranicznej szkoły, która kształci w tym kierunku. W obrębie działalności zegarmistrzowskiej, mieści się produkcja, konstruowanie oraz naprawianie zegarów (ściennych, kieszonkowych, na pasku). Spektrum działań oraz niezbędna do ich wykonania wiedza są więc bardzo szerokie.

Zegarmistrz – realia współczesności

Profesjonalny zegarmistrz będzie potrafił więc zaprojektować zegarek (zarówno jego zewnętrzny wygląd, jak i działanie mechanizmu wewnątrz), znaleźć materiały niezbędne do jego produkcji, wykonać go, a następnie konserwować oraz naprawiać, w zależności od potrzeb. I chociaż pole działania zegarmistrzów jest tak szerokie, obecnie nie zawsze mogą wykorzystać pełnię swoich możliwości. Produkcja zegarków została już na tyle ułatwiona i zautomatyzowana, że przestają być przy niej potrzebne ludzkie ręce. Zegarmistrz najczęściej więc będzie naprawiał uszkodzenia mechaniczne, wymieniał baterie czy naprawiał błędy w mechanice.

Zegarmistrz – jak wybrać?

Najlepszych w swoim fachu nie poznasz po uśmiechu albo pięknym, zakładowym szyldzie. Zanim udasz się do konkretnego zegarmistrza sprawdź jakie ma opinie w Internecie. Skorzystaj w tym celu z wyszukiwarki Orłów Zegarmistrzostwa. Znajdziesz tam tylko tych, którzy zostali najlepiej oceniani za swoje prace przez klientów. Sprawdzenia dokonuje specjalnie opracowany skrypt komputerowy, który nastawiony jest na wyszukiwanie wszystkich ocen, jakie dana firma uzyskała w Internecie. W tym celu przeglądane są takie witryny jak Facebook, Zumi, Ceneo czy choćby Google Maps. Z uzyskanych w ten sposób danych, wyciągana jest średnia, a Ci którzy mogą poszczycić się wynikiem wyższym od ośmiu (w dziesięciostopniowej skali) zostają laureatami i trafiają na stronę Orłów Zegarmistrzostwa. Plebiscyt ten działa na bardzo szeroką skalę. Razem z Orłami znajdziesz m.in. najlepiej ocenianego tapicera w Gliwicach, weterynarza w Krakowie czy sklep BHP w Gdyni. Wszystkie branże odkryjesz na głównej stronie plebiscytu: https://www.orly.pl/.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%