Zamknij
REKLAMA

Konkursy internetowe – czy gra warta jest świeczki?

20:01, 27.07.2020 | (.)
Skomentuj Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

Konkursy internetowe z nagrodami konsekwentnie zyskują w Polsce na popularności. Jaki jest tego powód? Konkursowiczów przyciągają przede wszystkim ciekawe nagrody, o które mają szansę skutecznie zawalczyć. Czasem są to wręcz obiekty marzeń, jak np. luksusowy samochód, spotkanie z idolem czy też wyjazd w egzotyczne miejsce na drugim końcu świata. Firmom też się ten biznes opłaca, ponieważ w ten sposób budują świadomość swojej marki i popularyzują swoje produkty wśród potencjalnych konsumentów.

Lato, które obecnie mamy to czas, w którym większość z nas w końcu może pozwolić sobie na chwile wytchnienia i relaksu. Dla wielu osób jest to też okres, w którym szukają ciekawych zmian w swoim życiu i nowego hobby, które może ich zainteresować. W tym kontekście internetowe konkursy z nagrodami mogą być bardzo ciekawą opcją. Wizja zdobycia fajnej nagrody potrafi przyciągać jak magnes. A jeżeli w dodatku odbywa się to w formule dobrej zabawy to dlaczego by nie spróbować?

To co odróżnia udział w konkursach internetowych od wielu innych form aktywności w wolnym czasie to koszt jaki za sobą niesie. W końcu większość hobby wymaga ponoszenia nakładów finansowych, aby móc je efektywnie uprawiać. Z drugiej strony konkursy z nagrodami nie dość, że portfela nie drenują, to jeszcze mogą się wydatnie przyczynić do wzrostu naszych dochodów. Na świecie jest wiele osób, które traktują udział w konkursach jako pracę zarobkową. Choć trzeba przyznać, że jest to już pewne ekstremum i na pewno nie można z czystym sumieniem polecić każdej osobie takiego podejścia do życia i stanu swoich finansów.

A jak zacząć swoją przygodę ze światem konkursów, aby zbyt szybko się nie zniechęcić? Dobrym rozwiązaniem może być poszukiwanie konkursów, które najlepiej pasują do naszych wrodzonych talentów i zainteresowań. Raczej nie warto rzucać się na każdy jeden konkurs, który dostrzeżemy w sieci. Może spowodować to powstanie uczucia przesytu i zniechęcenia. W końcu przyjemności warto sobie dawkować?

Kategorią konkursów, która odpowiada niemal każdemu są np. internetowe konkursy fotograficzne.

Jak sama nazwa wskazuje, polegają one na zgłaszaniu zdjęć, które odpowiadają tematyce zadanej przez organizatora danej akcji promocyjnej.

Co ciekawe, z internecie bez problemu znajdziemy konkursy fotograficzne przeznaczone zarówno dla profesjonalnych fotografów, jak i dla laików, którzy „pstrykają” rozmaite obrazy dla własnej frajdy. Te drugie zwykle odnajdziemy na kanałach social media, takich jak Facebook czy Instagram. Aby włączyć się do walki o nagrody nie musisz mieć tu sprzętu wartego kilka tysięcy złotych, ani też niebywałych umiejętności technicznych. Zwykle ważniejsza jest pomysłowość, poczucie humoru, a czasem trochę odwagi, aby zaprezentować samego siebie w zupełnie niekonwencjonalnej formie.

Konkursy fotograficzne dla profesjonalistów wyglądają zgoła odmiennie i nie ma co ukrywać, że tu na zwycięstwo szanse mają tylko prawdziwi mistrzowie w swoim fachu.

Ciekawą opcją dla rodziców i ich pociech są też konkursy dla dzieci. Maluchy zwykle bardzo chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju promocjach do nich skierowanych. Internetowe konkursy dla dzieci zwykle są ładne, kolorowe, a nagrody w nich przygotowane działają na wyobraźnię najmłodszych konkursowiczów. Zwykle są to klocki, gry planszowe, konsole do grania, sprzęt elektroniczny, książki i tym podobne. Co więcej konkursy dla dzieci często zmuszają do kreatywności, innowacyjności i logicznego myślenia. W ten sposób w czasie dobrej zabawy rozwijamy też w dziecku te cechy, a to z całą pewnością ucieszy każdego rodzica. Istotny jest jednak fakt, że konkursy dla dzieci, wymagają nadzoru osoby dorosłej. Jest to zwykle bardzo wyraźnie zapisane w zasadach danej akcji promocyjnej i w zupełności zrozumiałe. W końcu udział w takiej zabawie wymaga podania choćby pewnego zakresu danych osobowych. Bez tego nie można byłoby identyfikować poszczególnych uczestników, a w konsekwencji także zwycięzców.

Wymienione wyżej konkursy fotograficzne oraz konkursy dla dzieci to oczywiście tylko dwa przykłady z dużo większego zakresu. Bez problemu znajdziesz jeszcze konkursy SMS-owe, Facebookowe, kreatywne, plastyczne, albo też takie, które nie wymagają od uczestników żadnych konkretnych umiejętności. Do wyboru do koloru. Może więc czas wakacji to dobry moment, aby zainteresować się światem internetowych konkursów z nagrodami. W końcu swojemu szczęściu trzeba trochę pomagać.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA