Zamknij
REKLAMA

Czy warto inwestować w ogrzewanie na podczerwień?

19:38, 21.07.2020 | (.)
Skomentuj

Ogrzewanie na podczerwień, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, znane jest ludzkości od początku jej istnienia. Działa ono na zasadzie zbliżonej do ciepła dawanego przez słońce, a technologia podczerwieni jest wykorzystywana między innymi w inkubatorach dla noworodków. Czy warto zainwestować w taką instalację dla domu?

Wygoda użytkowania

Część producentów oferuje bardzo wygodne rozwiązanie, jakim jest sterowanie ogrzewaniem poprzez aplikację w smartfonie. Dzięki temu, możliwe jest ustawienie preferowanej temperatury jeszcze przed powrotem do domu lub podniesienie jej na przykład podczas kąpieli.

Fakt, że całość systemu jest sterowana z poziomu smartfona stanowi znaczne ułatwienie, a możliwość ograniczenia dodatkowych pilotów czy wyjść do miejsca, w którym znajduje się płytka do sterowania ręcznego wiele ułatwia.

Estetyka i bezpieczeństwo

Klasyczne ogrzewanie na prąd wymaga użycia kaloryferów. Niezależnie od ich typu (starsze, żeberkowe lub nieco bardziej estetyczne, nowsze) - zajmują one przestrzeń i wystają ze ścian, powodując potencjalne zagrożenie między innymi dla dzieci. W przypadku ogrzewania pomieszczeń na podczerwień, takie ryzyko nie zachodzi, gdyż całość instalacji jest bezpiecznie ukryta pod podłogą.

Dzięki temu, nie tylko zyskujemy dodatkowe miejsce (co ma szczególnie duże znaczenie w niewielkich domach lub mieszkaniach), ale także nie musimy już martwić się usuwaniem kurzu z trudnych, zakrytych powierzchni na kaloryferach.

Ochrona przed alergiami

Ogrzewanie elektryczne wykorzystujące kaloryfery powoduje wzmożony ruch powietrza, który z kolei może prowadzić do nadmiernego przemieszczania się kurzu. To nie tylko osiadanie go na większej ilości powierzchni, ale także - przede wszystkim - znacznie utrudnione usuwanie.

W przypadku ogrzewania na podczerwień, ruchy powietrza są znacznie mniejsze, a co za tym idzie - kurz po prostu osiada na powierzchniach płaskich i można go łatwo i szybko usunąć. Dodatkowo, podczerwień jonizuje powietrze, nie tylko poprawiając samopoczucie, ale również powodując opadanie na podłogę roztoczy, kurzu i wirusów. Dzięki temu, możemy utrzymać pomieszczenia w idealnej czystości, po prostu regularnie dbając o podłogi.

Równomierne rozprowadzenie ciepła

Dzięki temu, że ogrzewanie na podczerwień znajduje się w panelach, które możemy powiesić w dowolnych miejscach, możliwa jest równomierna cyrkulacja ciepła po całym pomieszczeniu. To szczególnie ważne dla rodziców małych dzieci, które często bawią się na podłodze. Taki rodzaj ogrzewania pozwala uchronić maluchy przed wychłodzeniem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA