Zamknij

Pudełka kartonowe - produkcja

15:43, 29.06.2020 (.) Aktualizacja: 15:46, 29.06.2020
Skomentuj

Pudełka kartonowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Mamy z nimi styczność każdego dnia, jednak tylko nieliczni zastanawiają się, jak wygląda ich produkcja. Faktem jest, że wymaga ona zaawansowanego parku maszynowego. Przykładem jest urządzenie Boxmat HD, które bazuje na nowoczesnych technologiach. Powstało ono z myślą przede wszystkim o przedsiębiorstwach, które pragną skrócić czas wytwarzania opakowań, a tym samym zwiększyć efektywność produkcji.

Wybór odpowiedniego materiału

Pierwszym krokiem jest wybór materiału, który będzie posiadał satysfakcjonujące parametry użytkowe. Wszystko zależy od tego, do jakich celów będzie wykorzystywane opakowanie. Wiadomym jest, że im cięższa zawartość pudełka, tym wyższa powinna być jego trwałość. Priorytetem jest to, aby dno zostało zabezpieczone przed niespodziewanym zerwaniem. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów tektury - różnią się one między sobą m.in. grubością oraz gramaturą.

Tektura standardowa vs ekologiczna

Warto wiedzieć, że oprócz tradycyjnego kartonu można zakupić tekturę ekologiczną. Jest ona wykonywana z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Ma to szczególne znaczenie dla firm, które dbają o swój wizerunek. W dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne wzbudza wiele pozytywnych emocji.

Zaprojektowanie opakowania

Posiadając maszynę Boxmaker można zautomatyzować proces produkcyjny. Jest to znakomita opcja dla przedsiębiorstw, które chcą ograniczyć nakład siły roboczej. Podstawą jest oczywiście wykonanie projektu. To zadanie dla fachowców, którzy posiadają odpowiednią wiedzę. Należy uwzględnić nawet najmniejsze szczegóły, ponieważ to one decydują o tym, jak będzie sprawować się opakowanie.

Wykrojenie i złożenie pudełka

Po wykonaniu projektu pudełka można przejść do jego wykrojenia. Marka Zemat posiada w swojej ofercie nowoczesne maszyny, dzięki którym precyzja obróbki zawsze znajduje się na najwyższym poziomie. Kolejnym krokiem jest złożenie gotowego opakowania, tak aby przyjęło ono ostateczną formę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poddać je personalizacji np. poprzez napisy, naklejki, czy też elementy promocyjne. Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy od posiadanej koncepcji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%