Zamknij
REKLAMA

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne online?

10:16, 27.06.2020 | (.)
Skomentuj

Ubezpieczenie turystyczne na wakacyjny wyjazd za granicę to świetna decyzja. Dzięki niemu zyskujemy ochronę nawet na najbardziej nieprzewidziane okoliczności. Obecnie odpowiednią polisę można bez problemu znaleźć online, co ma dodatkowe zalety. W jaki sposób znaleźć i wybrać najlepszą ofertę?

Przegląd dostępnych ofert, czyli zalety internetowej porównywarki

Niezwykle przydatne narzędzie stanowią internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe. Wszystkie działają na podobnych zasadach, a na potrzeby tego poradnika posłużymy się popularną internetową porównywarką – KioskPolis: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Zaletą takiego rozwiązania jest dostęp do ofert wiodących towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce i ich czytelne zestawienie. Zaczynamy!

Informacje o ubezpieczonych i podróży

Aby zyskać dostęp do interesujących ofert, należy wypełnić krótki formularz. W nim wybieramy odwiedzane kraje, a także okres obowiązywania polisy. Należy także określić cel podróży, którym oprócz wypoczynku może być także sport, a nawet praca, o czym ubezpieczyciel musi być poinformowany. W osobnej części formularza podajemy daty urodzenia osób, które mają być objęte polisą.

Czytelne zestawienie ofert i zakres ubezpieczenia

Przejdźmy do kolejnego kroku. W oknie przeglądarki ukażą się w tym momencie wszystkie proponowane oferty. Większość z nich obejmuje w standardzie pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa medycznego, następstwa nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialność cywilną osób ubezpieczonych. Dodatkowe opcje to między innymi ubezpieczenie bagażu, objęcie ochroną zdarzeń po spożyciu alkoholu, jak również następstwa aktów terroryzmu.

Poszczególne polisy różnią się także sumami gwarancyjnymi, które są niezwykle istotne. Odpowiednia wartość polisy zależy od destynacji, w jaką się udajemy. W trakcie podróży po Europie absolutne minimum to 200 000 zł, które w kontekście potencjalnego leczenia za granicą wcale nie jest tak wysoką sumą, jak mogłoby się wydawać. Bezpieczne dalsze podróże wymagają sporo wyższego ubezpieczenia, aby móc cieszyć się naprawdę komfortową ochroną. Wybrane oferty można zaznaczyć i zestawić bezpośrednio ze sobą.

Ogólne warunki ubezpieczenia, czyli ważna lektura

Ale to nie wszystko. Przed zakupem polisy należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami i ewentualnymi wyłączeniami z odpowiedzialności ubezpieczyciela, które znajdują się w dokumencie OWU. Ogólne warunki ubezpieczenia to dość długa lektura, ale nie należy pomijać tego kroku. Ponadto, przed podjęciem decyzji lepiej zapoznać się z opiniami dotychczasowych użytkowników polisy, którzy mieli okazję doświadczyć jej działania w praktyce. Oprócz wartościowej oferty i pełnego zakresu ochrony liczy się także sprawne działanie ubezpieczyciela w razie konieczności udzielania pomocy.

Polisa dostępna online natychmiast

Zaletą kupowanie ubezpieczenia przez internet jest szybkość tego procesu. Transakcję można sfinalizować natychmiast przy pomocy płatności online i otrzymać polisę na wskazany adres mailowy. To ogromna wygoda. Chociaż decyzji o zakupie ubezpieczenia turystycznego nie należy podejmować w ostatniej chwili, jeśli nie mamy już czasu, ubezpieczenie można kupić online nawet w dniu rozpoczęcia podróży.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA