Zamknij
REKLAMA

Co może przyciągać magnes neodymowy i kiedy po niego sięgnąć?

15:24, 22.06.2020 | (.)
Skomentuj

Siła przyciągania magnesów jest znana nie od dziś, dlatego nie dziwi fakt, że wykorzystywana jest nie tylko w przemyśle, ale także na wielu innych polach. Właśnie o nich powiemy dziś parę słów, bo w przypadku typu neodymowego zastosowanie jest bardzo szerokie i warto je poznać.

Jak działa magnes neodymowy?

Jednak zanim dowiesz się, gdzie możesz skutecznie używać magnesów typu neodymowego, musisz wiedzieć czym jest i dlaczego może okazać się przydatny. Efektem sposobu działania magnesu jest zasadniczo pole magnetyczne, które przyciąga metale do siebie. Im możniejszy magnes, tym silniejsze pole, a więc także przyciąganie. Dlatego poprzez odpowiedni skład magnesu można stworzyć pole tak silne, że jest w stanie udźwignąć rzecz nawet do 1300 razy cięższą od niego samego, a do tego nie da się oddzielić obu elementów siłą dłoni. To właśnie magnes neodymowy, czyli oparty przede wszystkim na neodymie, żelazie i borze.

Funkcjonalne zastosowanie w systemach wodnych

Magnes tego typu może więc przyciągać różne związki metali. To sprawia, że jest bardzo chętnie stosowany w różnych sektorach przemysłu. Jednym z takich urządzeń jest magnetyzer wody, w którym działanie pola magnetycznego zapobiega osadzaniu się kamienia, np. na dnie zbiorników, w rurach czy wewnątrz systemów armatur. W ten sposób nie dochodzi do zanieczyszczenia i żywotność tego rodzaju instalacji znacznie się zwiększa. Jeśli więc zależy Ci na tym, by miejsce mające kontakt z wodą nie zachodziło kamieniem, na pewno magnes neodymowy jest odpowiednim ku temu narzędziem.

Skuteczne mocowanie z magnesami

Wykorzystanie magnesów może wiązać się nie tylko z wielkimi przemysłowymi rozwiązaniami, ale także z czymś, co przyda się każdemu z nas. Wszystko za sprawą różnych systemów montażu i mocowania elementów za pomocą pola magnetycznego. Oczywiście w tym przypadku chodzi o dopasowanie odpowiedniej siły tego pola, więc mocowanie plandek, materiałów na tablicach czy reklam musi odbywać się przy użyciu magnesów o właściwej, ograniczonej mocy. Jednak w przypadku różnych uchwytów czy mocowań magnes neodymowy będzie niezastąpiony.

Kto szuka, ten znajdzie

Jednak jest jeszcze jedno bardzo popularne zastosowanie magnesów tego typu w codziennym życiu. Są on nieodłącznym elementem wykrywaczy metalu, dzięki czemu pozwalają na poszukiwania różnego rodzaju złota, pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów spośród rzeczy sypkich lub trudno dostępnych. Wiele osób wykorzystuje sam magnes, bez całego oprzyrządowania i samodzielnie poszukuje różnych rzeczy za jego pomocą, na przykład pod wodą. Wiąże się to oczywiście z dodatkową pracą, ale nie jest ona bardzo skomplikowana.

Magnes neodymowy i jego zastosowanie

Jak więc łatwo zauważyć, magnes tego typu to doskonały sposób na praktyczne zastosowanie w poszukiwaniach, chwytakach, miejscach do trzymania narzędzi czy nawet na końcówkach śrubokrętów. Wszystko to przydaje się każdemu z nas, a nie mówiliśmy tu także o tych aspektach magnesów, które sprawdzają się w zastosowaniu typowo przemysłowym, np. jako części podzespołów komputera.

Magnesy neodymowe znajdziesz na https://senseipro.pl/magnesy-neodymowe/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA