Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda laserowa depilacja owłosienia?

09:12, 22.06.2020 | materiały partnera

W chwili obecnej depilacja laserowa uznawana jest za jedną z najczęściej wybieranych usług, jeśli w grę wchodzą działania salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy postawić na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Podstawą jest zdecydować się na kilka zabiegów, by już po chwili cieszyć się w pełni gładką, pozbawioną jakichkolwiek włosków skórą. Na czym więc dokładnie polega depilacja laserowa? Ile zabiegów należy przeprowadzić? Czy jest to opcja dosłownie dla każdego?

Czym jest depilacja laserowa?

Najprościej mówiąc jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje w swoim działaniu wiązkę laserową, pozbywając się raz na zawsze niechcianego owłosienia. Z takich zabiegów www.klinikadrstachura.pl/oferta/laser-excel-hr-cutera-laserowe-usuwanie-owlosienia korzystają zarówno kobiety i mężczyźni i z roku na rok zwiększa się nią zainteresowanie. Regularne golenie się stanowi niemały dyskomfort, a do tego zabiera nam ono mnóstwo czasu. Chcąc się przed tym ustrzec, na pewno warto wybrać taki zabieg i postawić na pełnię wygody i doskonałego wyglądu każdego dnia.

Dlaczego depilacja laserowa jest lepsza niż golenie?

Oprócz samego aspektu związanego z wygodą, depilacja laserowa nie pozostawia takich skutków ubocznych, jak golenie się przy pomocy maszynki. Podrażnienie skóry w miejscu golenia, wrastanie włosków pod skórę, pojawianie się pęcherzy wypełnionych ropą, nieestetyczny wygląd skóry zaraz po goleniu, a do tego ciągłe wyrastanie włosów mimo regularnego golenia. Stawiając na depilację laserową, żaden z tych problemów po prostu nie istnieje. Możemy cieszyć się w pełni gładkimi nogami czy okolicą bikini, możemy pozbyć sie włosów na plecach lub na klatce piersiowej, możemy w końcu raz na zawsze usunąć nielubiany wąsik, który związany jest z nadmiernym owłosieniem. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym czy warto - my nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Dla kogo skierowana jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest z całą pewnością doskonałą opcją dla każdego, kto chce raz na zawsze skończyć z ciągłym goleniem się. W sposób szczególny polecana jest ona osobom, które mają bujne owłosienie i nie mogą sobie z nim poradzić. Jedno rozwiązanie, a może ono okazać się niezwykle skuteczne w swoim działaniu dosłownie dla każdego. Takie usługi wybierają zarówno kobiety, jak również i mężczyźni. Sięgają po nie osoby młode, jak również i starsze. Dla wielu osób owłosienie stanowi ogromny problem, dlatego też poprzez taki zabieg można sobie z nim poradzić raz na zawsze. Chcąc zyskać komfort i wygodę codziennego życia, skończyć raz na zawsze z ciągłym zastanawianiem się, kiedy znowu należy użyć golarki, z depilacją laserową ten problem przestaje po prostu istnieć.

Kiedy można zobaczyć pierwsze efekty?

W depilacji laserowej www.klinikadrstachura.pl/urzadzenia podstawą jest odbycie kilku zabiegów, by można było mówić o trwałych, zadowalających efektach. Skuteczność takich zabiegów jest naprawdę bardzo dużo. Czy jakikolwiek efekt widoczny jest już po pierwszych zabiegach? Jak najbardziej tak. Już po pierwszej wizycie możemy zobaczyć między innymi wypadanie włosów, a z każdym kolejnym zabiegiem jest ich coraz mniej i są one coraz słabsze. Ile zabiegów należy odbyć? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duże mamy owłosienie i jak poważny jest to problem. Zawsze należy dopasować działanie indywidualnie pod każdego pacjenta kliniki medycyny estetycznej. W większości przypadków zabieg należy po jakimś czasie jednorazowo powtórzyć, gdyż niektóre włoski po prostu wyrastają na nowo.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Do depilacji laserowej używa się między innymi laserów laserów aleksandytowych, diodowych, neodymowo - yagowych, jak również i E - light oraz IPL. Jak taki laser działa? Parzy on cebulkę włosa i uszkadza cały rejon wokół niej. W ten sposób niszczy się zarówno cała cebulka, jak również i komórki macierzyste, które to są odpowiedzialne za wzrost włosa. Jak wiadomo, barwnik znajduje się właśnie w tej cebulce, a laser działając na barwnik, absorbuje falę świetlną. W ten więc sposób, osoby z ciemniejszym owłosieniem mogą szybciej zobaczyć naprawdę bardzo dobre efekty, w porównaniu do osób, które mają owłosienie jaśniejsze.

Wybór odpowiedniej kliniki

Jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno należy zwrócić uwagę jest wybór kliniki, która takie usługi depilacji laserowej świadczy. Nie każda klinika jest taka sama i nie w każdej można liczyć na najwyższą jakość usług. Rzeczą najważniejszą jest więc to, by takie zabiegi depilacji laserowej wykonane zostały przez profesjonalistów. Tylko w ten bowiem sposób, można cieszyć się piękną, gładką skórą na całym ciele. Podstawą jest konsultacja, podczas której to lekarz określa stopień zaawansowania problemu i dobiera do niego odpowiednią metodę leczenia. U każdej osoby wygląda to zupełnie inaczej, ale zawsze prowadzi do jednego - osiągnięcia zamierzonego efektu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA