Zamknij

Wybierz zawód z pasją! Grabski zaprasza nowych uczniów!

04:03, 17.06.2020 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:00, 17.06.2020

Która szkoła zapewni mi lepszą przyszłość? Jakie zawody będą poszukiwane za kilka lat? Czy tylko osoby wybierające kierunki ścisłe mają szansę na dobrą pracę? Która branża da mi poczucie bezpieczeństwa i stabilny dochód, nawet w bardzo trudnych czasach? 

Te i inne, podobne pytania zadają sobie młodzi ludzie i ich rodzice, stojąc przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Aby mieć w przyszłości szansę na ciekawy i dobrze płatny zawód, warto na bieżąco śledzić nie tylko trendy, ale przede wszystkim oczekiwania rynku pracy. Sytuacja zmienia się dynamicznie za sprawą rozwoju nowych technologii, to jednak nie oznacza, że nie da się zauważyć pewnych tendencji.

Sektor IT – nowe oblicze rynku pracy

Technicy informatycy* i programiści* nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Najwięcej ofert widocznych w Internecie dotyczy stanowisk dla programistów, testerów aplikacji, administratorów sieci, itp. Zapotrzebowanie na tych specjalistów bierze się nie tylko z rozwoju gospodarki, ale też z krajowego rozwoju startupów technologicznych i międzynarodowych centrów odpowiadających za bezpieczeństwo systemów informatycznych. Informatyk czy programista to atrakcyjne zawody oczywiście ze względu na zarobki, ale również na samodzielne decydowanie o kierunku własnego rozwoju.

Branża finansowa – podstawa biznesu

Jedną z grup zawodów deficytowych są te adresowane do osób zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych, związane z księgowością firm i zakładów przemysłowych. Rynek pracy ciągle ich potrzebuje, bo potencjał w każdym obszarze biznesu jest ogromny. Dzięki analizie informacji finansowej można zoptymalizować funkcjonowanie firmy, sprzedawać więcej, przewidywać trendy, a na tym najbardziej zależy pracodawcom. Nie bez znaczenia jest to, że zawody z tej dziedziny biznesu uznawane są za dobrze płatne. Warto więc wybrać zawód, który daje możliwość zatrudnienia w branży finansowej, np. technik ekonomista* czy technik rachunkowości.*

Reklama i multimedia – tworzenie wizerunku

Wybór kierunku kształcenia to jedna z kluczowych decyzji w życiu, która niesie za sobą poważne konsekwencje. Warto uzależnić go od indywidualnych upodobań i predyspozycji. Osoby o zainteresowaniach humanistycznych czy artystycznych również mogą czerpać satysfakcję z pracy, otrzymując przy tym wysokie wynagrodzenie. Coraz więcej pracodawców dostrzega potencjał pracowników potrafiących tworzyć inspirujące, ciekawe teksty budujące wizerunek firmy czy urzędu w przestrzeni Internetu, a także rzeczywistości off – line. Te umiejętności w połączeniu z nowoczesnymi technologiami są bardzo pożądane na rynku pracy, zwłaszcza w branżach HR, PR i reklamie. Warto zainteresować się takimi zawodami, jak: technik reklamy* czy technik grafiki i poligrafii cyfrowej.*

Nowe potrzeby – nowe usługi

Dane dotyczące specjalistów ds. handlu, sprzedaży i logistyki wskazują zapotrzebowanie pracodawców na ekspertów w obszarze usług. Szczególnie intensywnie od kilku lat rozwija się sektor e- commerce, czyli handel, marketing oraz dystrybuowanie produktów poprzez Internet i organizacja dużych przedsięwzięć, zwłaszcza w sferze spedycji i transportu. Technik handlowiec* czy logistyk* posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym zakresie z pewnością odnajdą się na rynku pracy.

Ochrona środowiska – lepsza przyszłość

Technik ochrony środowiska* również znajduje się w grupie zawodów, na które przewiduje się duże zapotrzebowanie w najbliższych latach. Działania proekologiczne są wśród priorytetów rozwoju UE. Ograniczanie degradacji środowiska w związku z rozwojem gospodarki i zmniejszanie emisji zanieczyszczeń stanowią kluczowe wyzwania stojące przed specjalistami w tej właśnie, rozwijającej się branży.

Rynek pracy nieustannie się zmienia. Warto przemyśleć wybór technikum w Zespole Szkół nr 3 w Kutnie, które zapewnia uzyskanie kwalifikacji w atrakcyjnym, poszukiwanym zawodzie, a także przygotowuje do dalszego kształcenia na studiach wyższych. Pożądane przez pracodawców kompetencje można rozwijać, ucząc się przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz uczestnicząc w stażach i programach oferowanych przez szkołę - „Erasmus+” czy „Gotowi do pracy”.

Zapraszamy do zapoznania z ciekawą ofertą edukacyjną na www.grabski.edu.pl

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%