Zamknij
REKLAMA

Jaką kamerę sportową wybrać?

14:12, 21.05.2020 | materiały partnera

Zakup sportowej kamery stanowi dla wielu bardzo ważny element, na jakim na pewno należy się skupić, jeśli chcemy trafić na model wręcz perfekcyjny. Rynek ma nam do zaoferowania szeroki wachlarz rozwiązań, dlatego też tak ważne jest to, aby móc postawić na model idealnie dopasowany do naszych potrzeb, oczekiwań i wymagań. Kamery sportowe mimo niewielkich wymiarów posiadają naprawdę wiele funkcji, dlatego też warto im się przyjrzeć nieco bliżej, aby móc postawić na to, co okaże się być dla nas najlepsze.

Kamera sportowa stanowi wybór idealny vobis.pl/foto/kamery-sportowe do zastosowania tak naprawdę w wielu miejscach. Można zamontować ją na kasku, gdy jedziemy na rowerze lub bezpośrednio na dwukołowcu. Można przykleić ją do szyby w samochodzie, przytwierdzić ją do selfie sticka. Można używać ją w powietrzu i pod wodą. Możliwości, jakie ona daje są naprawdę ogromne, dlatego też jeśli chcemy kamerować nasze sportowe wyczyny, na pewno warto w dobrej jakości kamerę jak najbardziej zainwestować.

W jakim celu kupujemy kamerę?

Dla każdego może ona odegrać inną rolę. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, daje ona możliwość stworzenia niezwykle ekscytujących materiałów video, ze wszystkich aktywności, jakie tylko uprawiamy. W wielu sytuacjach trzymanie kamery w ręce byłoby niemożliwe lub wręcz uciążliwe, dlatego też takie urządzenia dają możliwość tworzenia naprawdę niezwykłych, często zapierających dech w piersiach filmików. Co więcej, nie służy ona jedynie do nagrywania sportowych aktywności, ale można wykorzystywać ją także na co dzień, w trakcie wyjazdów na wakacje, weekendowych wypadów z rodziną za miasto, przy nagrywaniu różnego rodzaju uroczystości. Małe kamery sportowe choć z wyglądu są niepozorne, potrafią zdziałać naprawdę bardzo dużo.

Na jakie elementy zwrócić uwagę kupując kamerę?

Jeśli chcemy postawić na kamerę, musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów, tak, aby zainwestować w sprzęt, który okaże się być dla nas jak najlepszym z możliwych wyborem. Co jest ważne? Jakie parametry stanowią priorytetowe znaczenie? Na pewno to, co jest w kamerze sportowej najważniejsze, to przede wszystkim rozdzielczość kamery, szerokokątny obiektyw, a do tego stabilizacja obrazu lub gimbal. Ważne jest także i to, by zwrócić uwagę na wyświetlacz kamery, na obsługę smartfonem czy na funkcję GPS. To, co stanowi kluczowe znaczenie, to także łączność kamery sportowej, czas pracy baterii, czy sama obudowa z jakiej jest ona zbudowana. Zwracając uwagę na te kwestie, na pewno uda nam się wybrać taki produkt, który okaże się być tym najlepszym, trafionym w samą dziesiątkę.

Jaką rozdzielczość powinna mieć kamera sportowa?

Bez wątpienia kluczowe znaczenie ma to, jaki uda nam się uzyskać obraz, a więc ta rozdzielczość ma bardzo duże znaczenie. Trzeba jednak i pamiętać przy tym o tym, by zwrócić uwagę na płynność, która wyrażana jest w klatkach na sekundę. Im ten wskaźnik będzie wyższy, tym film okaże się być dużo bardziej dynamiczny i lepiej się prezentujący.

Jak działa szerokokątny obiektyw?

Dzięki szerokokątnemu obiektywowi, można nagrywać wszystko to, co dzieje się nie tylko stricte przed nami, ale również i po bokach. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chcemy nagrać najwyższej jakości film z różnego rodzaju wyczynów. Dobrej jakości kamery sportowe powinny już mieć pole widzenia, które sięgać będzie blisko 170 stopni. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że niestety, ale takie rozwiązanie niesie za sobą minusy, a mianowicie efekt tak zwanego rybiego oka, a więc linie proste są po bokach zakrzywione. Niektóre modele dają jednak możliwość usuwania tego efektu. Jeśli więc na tym nam zależy, na ten aspekt należy zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego obsługa kamery smartfonem jest tak ważna?

Dziś niemal wszystko załatwiamy za pośrednictwem smartfona, dlatego też przeglądając kamery sportowe vobis.pl/sport/sport-i-silownia/kamery-sportowe/kamera-dji-osmo-action, z całą pewnością warto i na to spojrzeć. Dzięki takiej bowiem możliwości, możemy wyświetlać obraz na żywo na ekranie smartfona. Co więcej, to właśnie za pośrednictwem telefonu uda nam się zmienić wszelkie ustawienia i parametry czy na przykład wykonać aktualizację oprogramowania. Wśród nowoczesnych modeli, wybrać można również i kamery z pilotem, dzięki któremu mamy możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, co daje nam jeszcze większą wygodę i komfort, szczególnie gdy chcemy rozpocząć nagrywanie, spauzować je lub zakończyć.

Wybór odpowiedniego sklepu z kamerami sportowymi

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się w pełni skupić, jest wybór odpowiedniego sklepu, w którym takie urządzenia możemy dostać. Im oferta bardziej bogata, tym z pewnością uda nam się trafić na taki model tego gadżetu, który spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby. Warto sprawdzić dokładnie kilka propozycji, porównać je i w konsekwencji postawić na to, co okaże się być najlepsze. Jedno jest pewne - kamery sportowe dają możliwość nagrywania takich filmów, że ich oglądanie z pewnością pozwoli nam wrócić niczym na żywo do niezwykłych chwil naszych szalonych wyczynów sportowych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA