Zamknij
REKLAMA

Jak pogodzić pracę ze studiami?

10:36, 20.05.2020 | materiały partnera

Połączenie pracy ze studiami nie zawsze bywa łatwe, choć z pewnością warto podjąć się obu czynności. Jak pogodzić pracę ze studiami oraz co można w zamian zyskać?

Elastyczny grafik
Elastyczny grafik będzie atutem w niektórych pracach, np. w gastronomii czy sklepach. Idealna będzie też praca zdalna. Mogą to być oferty pracy tj. pisanie tekstów czy wypełnianie ankiet. Jeśli masz możliwość, przełóż sobie przedmioty na inny dzień (np. uczęszczaj na nie z inną grupą) lub postaraj się o indywidualny tok studiów. 

Doskonała samoorganizacja
Z pewnością kluczem do sukcesu w pogodzeniu pracy ze studiami będzie doskonała samoorganizacja. Jeśli jesteś zdyscyplinowany, łatwiej będzie Ci połączyć wszystkie obowiązki i terminowo się z nich wywiązywać. Co więcej, warto zaopatrzyć się w planer lub kalendarz, który będzie za Ciebie pamiętał o wszystkich nadchodzących egzaminach, zaliczeniach, obowiązkach – jak praca, ale i przytrafiających się po drodze przyjemnościach. Bądź konsekwentny w swoich działaniach, a jednocześnie od czas do czasu znajdź chwilę na regenerację. 

Zdobycie doświadczenia 
Jedną z największych korzyści pracy podczas studiów jest zdobycie doświadczenia. Nawet, jeśli w czasie nauki na uczelni nie będziesz pracować w swoim docelowym zawodzie, to z pewnością Twoi przyszli pracodawcy docenią Twoją pracowitość, zaangażowanie i rozwój kompetencji społecznych.

Lepszy start po zakończeniu studiów 
Może uda Ci się zdobyć pracę w Twoim wymarzonym zawodzie? Nawet jeśli początkowo będą to tylko praktyki za przysłowiowy uścisk dłoni, to z pewnością warto się starać i być cierpliwym. To popłaci i da Ci lepszy start po zakończeniu studiów. Kto wie, być może będą chcieli zatrudnić Cię na stałe po ukończeniu stażu. 

Połączenie pracy ze studiowaniem może być problematyczne, jednak przy odrobinie wysiłku i dobrej samoorganizacji z pewnością uda Ci się tego dokonać. Polecamy portal Pracuj.pl, na którym znajdziesz oferty pracy dla studentów. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA