Zamknij
REKLAMA

Właściwości kosmetyków z koziego mleka

18:04, 31.03.2020 | (.)
Skomentuj

Kozie mleko ma zbawienny wpływ na naszą skórę, jego właściwości są znane i cenione od dawna. Kosmetyki oparte na kozim mleku dostarczają całą gamę odżywczych substancji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała.

Zalety koziego mleka

W skład mleka koziego wchodzi szereg minerałów i witamin, przede wszystkim jest bogate w cząsteczki tłuszczu (kwasy tłuszczowe) oraz białka. Naturalnie zawiera glicerynę, która podnosi jego właściwości nawilżające i pozytywnie wpływa na przyswajanie składników przez ludzki organizm. Kozie mleko jest naturalnym emolientem, czyli środkiem nawilżającym, dlatego szybko wchłania się w skórę, pomagając tworzyć na niej warstwę ochronną.

W efekcie skóra otrzymuje niezbędną dla niej zabezpieczenie, będąc przy tym miękką i gładką. Z tego względu kosmetyki na bazie koziego mleka są szczególnie polecane osobą z suchą oraz problematyczną cerą. Jedną z głównych właściwości kosmetyków z koziego mleka jest to, że zawierają kwas linolowy, należący do grupy omega – 6 i chroniący skórę przed utratą wody. Dzięki temu nawilżamy nasz organizm i skórę od wewnątrz oraz ułatwimy wchłanianie wartości odżywczych, prowadząc do długotrwałej regeneracji. Substancje te zapewniają głębokie odżywienie skóry, a także włosów.

Poza tym w składzie koziego mleka zawarte są cenne proteiny, działające dogłębnie na warstwy skóry, zapewniając długotrwałą pielęgnację. Substancje odżywcze aktywują produkcję elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, odpowiadających za gęstość, jędrność, elastyczność oraz nawilżenie skóry. Według dermatologów produkty na bazie koziego mleka mogą być z powodzeniem stosowane do każdego rodzaju skóry, ponieważ dbanie prawidłowe nawilżenie jest podstawą w jej prawidłowej pielęgnacji.

Bogaty skład kosmetyków

Mleko kozie jest bogate w witaminy, zwłaszcza witaminę A, najważniejszą witaminę dla skóry oraz całego organizmu człowieka. Podobnie jak inne mleko, kozie, zawiera kwas mlekowy, który jest alfa-hydroksykwasem (AHA). Jako źródło przeciwutleniaczy zwalcza wolne rodniki, tym samym spowalniając procesy starzenia się skóry. Poza tym posiada także witaminy z grup D, E i B, których niedobór może powodować wiele problemów zarówno ze skórą, jak i zdrowiem człowieka.

Ze względu na wysoką zawartość cennych tłuszczy, kosmetyki z koziego mleka są gęstsze, dzięki czemu dobrze odżywiają skórę. Są źródłem przeciwutleniaczy, a stosowane regularnie mogą wpływać pozytywnie na redukcję lub opóźnienie pojawiania się zmarszczek. Kosmetyki z tej grupy posiadając kwas mlekowy, jeden z kwasów AHA, pomagają ustabilizować podrażnioną skórę, zwężają pory oraz mają działanie antybakteryjne, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w pielęgnacji skóry trądzikowej lub ze skłonnościami do wyprysków i niedoskonałości.

Kosmetyki z koziego mleka, dzięki swoim właściwościom, to także doskonałe toniki do twarzy. Dzięki codziennemu stosowaniu tonera z kozim mlekiem oczyszczona skóra zazna ukojenia po całym dniu. Tak przygotowana skóra lepiej wchłonie substancje odżywcze zawarte w kremach i zacznie się regenerować, a jej poziom nawilżenia będzie odpowiedni.

Kosmetyki z koziego mleka znajdziesz na https://ziaja.com/products/series/kozie-mleko

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA