Zamknij
REKLAMA

Bramy segmentowe, bramy rolowane i inne – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

16:57, 18.03.2020 | (.)
Skomentuj

Planujesz kupno bramy garażowej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę, które elementy są kluczowe i jak podjąć najlepszą decyzję? Sprawdź poniższy poradnik i znajdź bramę garażową, taką jak np. brama segmentowa, która spełni wszystkie twoje wymagania.

Bramy rolowane, bramy segmentowe – jak wybrać i jakie są rodzaje?

Automatyczne bramy garażowe to urządzenia bardzo popularne, praktyczne i funkcjonalne. Dlatego też podczas przeglądania ofert dostępnych na rynku, masz przed sobą naprawdę duże możliwości wyboru. Tak duża konkurencja jest oczywiście korzyścią dla samych użytkowników, producenci muszą bowiem o klienta zabiegać. Z drugiej jednak strony takie nagromadzenie modeli i typów sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji, którą z bram kupić, bywa naprawdę kłopotliwe. Podstawowy i ramowy podział drzwi garażowych wyróżnia następujące produkty:

  • bramy segmentowe górne i bramy segmentowe boczne,
  • bramy rolowanie, określane również jako bramy roletowe,
  • bramy garażowe uchylne,
  • bramy garażowe rozwierane.

Każdy z wymienionych typów bram ma odmienną specyfikację oraz właściwości. Ponadto zależnie od rodzaju drzwi garażowych konieczne mogą być różne metody montażu czy mocowania prowadnic. Dlatego właśnie decyzję dotyczącą wyboru konkretnego modelu bramy zaleca się podjąć wcześniej, mianowicie już na etapie projektowania i budowania samego garażu. Dzięki temu o wiele lepiej przygotujesz konstrukcję do montażu, co pozytywnie przełoży się nie tylko na samej instalacji, ale i późniejszym korzystaniu.

Odnośnie do typów i rodzajów bram garażowych, w tym także bram segmentowych, warto wspomnieć, że stosuje się kilka uniwersalnych wskaźników i parametrów, które opisują określoną cechę i pozwalają na porównanie produktów od różnych wytwórców. Jednym z najbardziej znanych jest poziom ochrony antywłamaniowej, gdzie wyróżnia się sześć klas:

  • RC1,
  • RC2,
  • RC3,
  • RC4,
  • RC5,
  • RC6,

Na podobnej zasadzie można porównywać np. właściwości termoizolacyjne bram.

Czemu warto kupić automatyczną bramę garażową?

Bramy garażowe z napędem cieszą się nieustannie rosnącą popularnością, co wynika wprost z ich walorów użytkowych. Automatyczne drzwi garażowe to gwarancja najwyższego komfortu podczas korzystania i to w każdych warunkach. Podczas śnieżnej i mroźnej zimy nie musisz opuszczać auta, aby otworzyć garaż. Mogłoby się wydawać, że to drobiazgi, które zajmują nie więcej niż minutę. A przecież większość nowoczesnych technologii zmierza ku temu, aby ułatwić nam życie codzienne, warto więc z nich korzystać – a jednym z przykładów są właśnie bramy garażowe.

Nie można pominąć także względów bezpieczeństwa. Producenci drzwi garażowych muszą przestrzegać rozmaitych standardów, aby urządzenia właściwie wypełniały swoją funkcję. Dotyczy to także bezpieczeństwa w dwojakim rozumieniu – zarówno ochrony przed włamywaczami i kradzieżą, jak i bezpieczeństwa codziennego użytkowania. Warto wspomnieć też o innych argumentach przemawiających za zakupem automatycznej bramy garażowej, co szczególnie powinno zainteresować właścicieli garaży ogrzewanych. Otóż obecnie dostępne produkty gwarantują doskonałą izolację termiczną, co przydaje się o każdej porze roku. A do tego drzwi garażowe z asortymentu wielu firm prezentują się bardzo estetycznie. Bramy zwykle można kupić w kilku podstawowych kolorach, np. białym, czarnych, szarym i brązowym. Wszystko to sprawia, że kupno drzwi garażowych z napędem będzie naprawdę trafioną inwestycją.

Jak zamontować bramę garażową? Samodzielnie czy wynająć ekipę?

Jednym z najczęstszych pytań dotyczących zakupu bramy garażowej jest oczywiście kwestia jej montażu. Część użytkowników podejmuje próby samodzielnego montażu, które niestety narażone są na wiele błędów. Instalacja bramy garażowej (np. bramy segmentowej) wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Z tych właśnie powodów o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej ekipy montażowej. Koszt takiej pracy nie jest wysoki, często też można go jeszcze obniżyć, gdyż sprzedawcy i producenci niektórych marek oferują swoje urządzenia w pakiecie z instalacją. Bramy segmentowe czy bramy rolowane także powinna montować doświadczona grupa fachowców.

Zakup bramy garażowej to bardzo poważna decyzja, jej podjęcie jest jednak niebywale istotne. Nabywając ten produkt, zyskujesz nie tylko komfort korzystania z garażu czy bramy wjazdowej, ale też zwiększasz bezpieczeństwo wszystkiego, co znajduje się w jego wnętrzu. Przy podejmowaniu tego wyboru pojawia się jednak wiele pytań, na które często trudno znaleźć odpowiedzi. Jeśli zastosujesz się do powyższych rad i wskazówek, cały proces związany z wyborem, zakupem i montażem bramy garażowej powinien przebiec bez większych zakłóceń. Oczywiście jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, w każdej chwili możesz skontaktować się z jednym z ekspertów lub doradców, którzy chętnie udzielą ci pomocy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone